GFC NIEUWSREDACTIE- De Europese fytosanitaire wetgeving die 14 december 2019 was ingegaan, is nog steeds geldig.
Zonder een fytosanitair certificaat is het niet mogelijk om planten en plantaardige producten te exporteren of mee te nemen naar Europa (Nederland).
Daarnaast is het verboden om sopropo, boulanger, peper, antroewa, manja, citrus, Syzygium fruitsoorten, sapotille, sterappel en ander fruitsoorten die fruitvliegen kunnen bevatten te exporteren of mee te nemen naar Europa.
Deze regelingen zijn geldig voor zowel commerciële als niet-commerciële zendingen, benadrukt het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.