• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

EU versterkt steun voor Suriname met extra €5 miljoen via Global Gateway

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 augustus 2025 01:30
in Suriname
eu ambassadeur rene van

De minister van Financiën en Planning, Adelien Wijnerman, heeft op dinsdag een constructief kennismakingsgesprek gevoerd met de ambassadeur van de Europese Unie in Suriname, de heer René van Nes.

De ontmoeting vond plaats op het hoofdkantoor van het ministerie en stond in het teken van de verdieping van de bilaterale samenwerking.

Focus op duurzame samenwerking en groene ontwikkeling

Tijdens het overleg werd stilgestaan bij de lopende projecten en programma’s die Suriname met steun van de Europese Unie uitvoert.

Onder het Neighbourhood, Development and International Cooperation Instrument (NDICI) werd het Multi-Annual Indicative Programme (MIP) 2021–2027 goedgekeurd, waarbij het Suriname Forest Partnership als speerpunt dient.

Dit programma wordt gefinancierd met een EU-schenking van €13 miljoen, gericht op duurzaam bosbeheer en natuurbescherming.

Op basis van een tussentijdse evaluatie in 2024 werd het programma bovendien versterkt met een extra bijdrage van €5 miljoen, afkomstig uit het EU Global Gateway-initiatief. Dit biedt kansen voor duurzame infrastructuurontwikkeling in Suriname.

Investeringen in water, energie en klimaatbestendigheid

Ook kwam de EU Caribbean Investment Facility (CIF) aan de orde, waaruit Suriname via schenkingen van €13,15 miljoen wordt ondersteund op thema’s als waterbeheer, duurzame energie, landbouw en klimaataanpassing. Belangrijke co-gefinancierde projecten zijn onder meer:

Het PURP-project aan de Waterkant,

Een energieproject in samenwerking met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB),

En een drinkwaterproject via de Agence Française de Développement (AFD).

Sterke samenwerking voor transparant bestuur

Van Nes benadrukte het belang van de samenwerking en de gedeelde ambitie om Suriname’s beleidscapaciteit verder te versterken, met bijzondere aandacht voor goed bestuur, verantwoord financieel beheer en vergroening van de economie.

Wijnerman sprak haar dank uit voor de continue steun van de EU en gaf aan dat Suriname zich inzet om deze partnerschappen verder uit te bouwen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dirk currie
Suriname

Minister Onderwijs ontheft meerdere leidinggevenden

planetgold
Suriname

Medische Zending en planetGOLD versterken gemeenschappen tegen kwikrisico’s

surinam airways skippyscage photography
Suriname

Critici waarschuwen voor hernieuwde chaos bij SLM na terugkeer John Sandie

handboeien arrestatie aangehouden 1
Suriname

Twee mannen aangehouden voor oplichting met nep-appartementen

school kinderen
Suriname

Ouders blij met hervatting schoolvoeding overheid

boodschappen winkel supermarkt
Gezondheid

“Volksgezondheid in gevaar door stilstand Levensmiddelenwet,” stelt Nanhkoesingh

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws