• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Etnel wil onderzoek seksisme, intimidatie en geweld tegen vrouwen onder vrouwelijke DNA-leden en DR-en RR-leden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 december 2021 04:00
in Nieuws
SEKSISME

GFC NIEUWSREDACTIE- Het verslag van de 32ste Forum of Women Parliamentarians en het handboek “Gender-responsive lawmaking”, zijn op 17 december door het Surinaams parlementslid Patricia Etnel overhandigd aan de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee.

Het forum was onderdeel van de 143ste algemene vergadering van de Interparlementaire Unie (IPU), gehouden van 26 tot 30 november 2021 te Madrid, Spanje. Tijdens dit forum is geweld tegen vrouwen aan de orde gekomen en behandeld.

Onderzoek

In het verslag zijn er richtlijnen opgenomen om te komen tot oplossingen voor het minimaliseren van geweld tegen vrouwen. De nadruk wordt in het bijzonder gelegd op vrouwelijke parlementariërs en vrouwelijke medewerkers binnen parlementen.

In DNA heeft het onderzoek met betrekking tot seksisme, intimidatie en geweld tegen vrouwen onder vrouwelijke DNA-leden en vrouwelijke medewerkers, nog niet plaatsgevonden.

Bekijk ook:

Rotary zet koers naar duurzame maatschappelijke impact onder nieuw leiderschap

Grote belangstelling voor Suriname Business Forum op grootste energiebeurs van Suriname

Etnel geeft aan dat dit onderzoek ook kan worden gedaan onder de vrouwelijke districtsraad- en ressortsraad leden. Met de resultaten van het onderzoek kan DNA de eerste stap zetten richting openheid van zaken en dataverzameling voor beter inzicht in de materie.

Hierna kan worden nagegaan wat het beleid is, dat gemaakt moet worden voor de bewustwording, begeleiding en coaching waar nodig. Als voorstel geeft Etnel in het verslag aan, om vanuit DNA een parlementaire commissie samen te stellen, die samen met assistentie vanuit de IPU het onderzoek in Suriname doet.

Achtergrond

Op de 143ste IPU vergadering heeft Afrika de resultaten van het onderzoek gepresenteerd hoe vrouwelijke parlementariërs binnen Afrika, seksisme, intimidatie en geweld ervaren. Het resultaat was niet om in een hoera stemming te zijn.

Geconcludeerd kan worden dat vrouwelijke parlementariërs binnen Afrika en vrouwelijke medewerkers van het parlement seksisme intimidatie en geweld ervaren. Dit geeft aan dat vrouwelijk leiderschap niet gevrijwaard is van seksisme, intimidatie en geweld.

Het onderzoek is ook gedaan binnen Europa, waaruit blijkt dat vrouwelijke parlementariërs en vrouwelijke medewerkers eveneens hetzelfde ervaren.

De roep vanuit het forum is dat vrouwelijke parlementariërs op nationaal niveau veel meer moeten neerzetten als het gaat om het minimaliseren van seksisme, intimidatie en geweld tegen vrouwen.

De delegatie bestond verder uit de leden Asiskumar Gajadien en Melvin Bouva.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cindy Uden draagt presidentschap over aan Derrick Klaverweide.
Suriname

Rotary zet koers naar duurzame maatschappelijke impact onder nieuw leiderschap

Grote belangstelling voor rol van het SBF
Suriname

Grote belangstelling voor Suriname Business Forum op grootste energiebeurs van Suriname

Bedrijfsleven en toerismesector slaan handen ineen voor economische ontwikkeling
Suriname

VSB en SHATA zetten in op gezamenlijke economische en toeristische strategie

Belang van kandidaten staat centraal bij definitieve examenbeoordeling.
Suriname

Ministerie past beoordeling wiskunde-examens aan voor eerlijke uitslag

SURIFEST is opgezet om te voldoen aan een grote vraag binnen de multiculturele samenleving van Zuid-Holland naar een vernieuwd, grootschalig Surinaams cultuurfestival. Foto: Leon Koppenol
Nederland

SuriFest 2026 zette Zoetermeer een dag lang in Surinaamse festivalsfeer

Staatsraad benadrukt noodzaak van minder afhankelijkheid van olie- en gassector
Suriname

Olie-inkomsten moeten Surinaamse economie structureel versterken, stelt Staatsraad

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws