• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Etnel: Armoedegrens SRD 7.337 misleidend! Reken de armoedegrens per gezin uit!

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 februari 2025 14:00
in Suriname
patricia etnel

Politica Patricia Etnel uit scherpe kritiek op de recent vastgestelde armoedegrens van SRD 7.337 per maand voor een volwassene in een eenpersoonshuishouden.

Volgens haar geeft deze berekening geen realistisch beeld van de armoedesituatie in Suriname, omdat de meeste huishoudens uit meerdere personen bestaan.

Etnel stelt dat de regering de samenleving misleidt met deze eenzijdige benadering en dat de armoedegrens per gezin berekend moet worden.

“De samenleving kent gezinnen en geen berekeningen gebaseerd op één volwassene,” benadrukt ze. Ze vraagt zich bovendien af op welke uitgavenpatronen deze berekening is gebaseerd, aangezien essentiële kosten zoals huur, vervoer, voeding en nutsvoorzieningen nauwelijks in dit bedrag lijken te zijn meegenomen.

Ze daagt de regering uit om een berekening te maken van de armoedegrens voor een gezin met een vader, moeder en drie kinderen. “Dat is de realiteit van veel Surinaamse huishoudens. Op basis daarvan moet worden bepaald hoeveel een werkende daadwerkelijk moet verdienen om in basisbehoeften te voorzien,” zegt Etnel.

Volgens haar moet beleid gestoeld zijn op feiten en niet op speculatie. Ze roept de samenleving op om bewust te stemmen bij de verkiezingen op 25 mei: “Het zijn onze gezinnen die in armoede leven en het zijn onze kinderen die de gevolgen ervaren.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gat powisstraat
Suriname

Bewoonster: zandtrucks razen door Powisiestraat en maken weg onbegaanbaar

boodschappen winkel
Nederland

Claim dat Nederland Surinaamse producten expres blokkeert klopt niet

jeugdraad
Suriname

Jeugdraad Suriname sluit 2025 af en zet koers uit voor versterkte jeugdparticipatie

Assuria X CSR
Suriname

Assuria zet feestmaand in met grootschalig kerstinitiatief voor kindertehuizen

vrouwe justitia openbaar ministerie OM
Suriname

Beschuldiging van partijdigheid bij het Openbaar Ministerie roept tegenreactie op

dollar inflatie
Suriname

SEOB waarschuwt voor inflatie en hoge schuld in 25e economisch bulletin

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws