• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Equinor uit Noorwegen stopt met olie in Suriname: Wat betekent dit?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2024 12:38
in Suriname, Technologie
suriname olie gas

Equinor, een groot Noors energiebedrijf, heeft besloten om te stoppen met hun olie- en gasactiviteiten in Suriname.

Dit betekent dat ze niet langer zullen zoeken naar olie in Suriname. Een woordvoerder van het bedrijf zei dat dit besluit past binnen hun nieuwe strategie.

Equinor wil zich voortaan concentreren op een paar belangrijke gebieden zoals Noorwegen, de Golf van Mexico in de VS en Brazilië.

Daarnaast willen ze ook meer geld investeren in groene energie, zoals wind- en zonne-energie.

De afgelopen zes jaar heeft Equinor zich teruggetrokken uit ongeveer 20 landen, zoals Zuid-Afrika, Mexico, Turkije en Nicaragua.

Ze verlieten ook Rusland in 2022 vanwege de oorlog in Oekraïne en verkochten hun olievelden in Nigeria en Azerbeidzjan vorig jaar.

In 2023 kwam 34% van Equinor’s olie en gas uit andere landen dan Noorwegen. Het grootste deel daarvan kwam uit de VS, gevolgd door Angola, Brazilië en Algerije.

Ondanks dat ze zich uit veel landen terugtrekken, wil Equinor toch de komende jaren de olieproductie verhogen, vooral in Brazilië, de VS en Groot-Brittannië.

Voor Suriname betekent dit dat Hess, het Amerikaanse bedrijf dat samenwerkte met Equinor, nu volledig eigenaar is van de olie- en gaslicentie in het diepwatergebied.

Dit kan invloed hebben op toekomstige olieprojecten in het land.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

eekhoorn
Suriname

Eekhoorns in Suriname laten zien hoe rijk de natuur nog is

flitspaal snelheid radar
Nederland

Suriname kan afgedankte flitspalen uit Nederland inzetten tegen hardrijders

perceel
Suriname

Dreiging van onteigening heeft weinig effect op verwaarloosde percelen in Paramaribo- Noord

Penitenti
Suriname

Uitbreiding penitentiaire korps moet werkdruk verlagen en veiligheid verbeteren

truck vrachtwagenchauffeur
Nederland

Tekort aan vrachtwagenchauffeurs in Europa roept vragen op over inzet uit Suriname

Minister Wijnerman tijdens persmoment over positieve ontwikkeling overheidsfinanciën en deviezenreserve
Suriname

Minister Wijnerman: deviezenreserve groeit naar 1,8 miljard dollar door goudprijzen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws