• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Einde aan decennialange waterproblematiek in Commewijne

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 februari 2025 15:00
in Suriname
brunswijk en chan

President Chandrikapersad Santokhi heeft officieel het startsein gegeven voor de aanleg van waterleidingbuizen aan de Pt. Tilakdharieweg te Alkmaar in het district Commewijne.

Dit project, dat decennialange watertekorten in het gebied moet verhelpen, zal honderden huishoudens voor het eerst voorzien van schoon drinkwater uit de kraan.

De Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM) zal niet alleen de Pt. Tilakdharieweg en zijwegen aansluiten, maar ook de rechteroever van de Commewijnerivier verbinden met het bestaande waternetwerk.

Volgens SWM-directeur Clifton Linga wordt het gebied aangesloten op het waterstation van La Liberté en ondersteund door de infrastructuur in Meerzorg om voldoende waterdruk te garanderen.

De SWM is daarnaast bezig met uitbreidingen in andere regio’s zoals Perica tot Stolkersijver, de Weg naar Atjoni en Drepada in Brokopondo.

Ook in Brokopondo en Saramacca worden waterleidingen aangelegd, en er zijn plannen voor nieuwe waterproductiestations in Moengo en Baling Sula.

Deze stations zullen bijdragen aan de watervoorziening van gebieden als Avobaka-Paranam, Zanderij en dorpen langs de Coppenamerivier.

Santokhi benadrukte dat de watervoorziening in Commewijne een topprioriteit is binnen het regeringsbeleid.

Ondanks economische uitdagingen en hervormingen onder het IMF-programma heeft de regering samen met internationale partners geïnvesteerd in een modern waterstation.

“Water is een fundamenteel mensenrecht en moet voor iedereen toegankelijk zijn, ongeacht hun woonplaats,” aldus de president.

Vicepresident Ronnie Brunswijk onderstreepte dat de regering voortdurend werkt aan oplossingen voor de waterproblematiek.

Hij bedankte de bewoners van Commewijne voor hun geduld en verzekerde dat er blijvend wordt gewerkt aan het verbeteren van de leefomstandigheden van de bevolking.

De informatie uit dit artikel is afkomstig van gov.sr.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

afval vuilnis 1
Lifestyle

Harde aanpak kan personen die vuil op straat gooien stoppen, zegt Geor Hering

bromfiets
Lifestyle

Bromfietstaxi verovert Paramaribo nog niet

reizen vliegtuig
Lifestyle

‘Grote golf remigranten naar Suriname door verhoging pensioenleeftijd Nederland naar 70’

lalini gopal i
Suriname

Minister Gopal kondigt lancering duurzame armoedebestrijding aan op 20 februari

camera verborgen
Lifestyle

Geen aanwijzingen dat koppels in Surinaamse hotels stiekem worden gefilmd

Ministers in overleg met Matawai-gemeenschap en Rosebel over protocol goudwinning Moeroekreek
Suriname

Ministers en Matawai bespreken naleving protocol goudwinning bij Rosebel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws