• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Een leven in Suriname waarin niemand elkaar nog nodig heeft

Patricia Wong door Patricia Wong
22 november 2024 05:10
in Column, Lifestyle
suriname plein paramaribo vogels

Illustratiefoto. 'Het contact tussen buren in Suriname zou steeds minder worden'

Suriname was vroeger een plek waar je echt op elkaar kon rekenen. Iedereen had elkaar nodig, of het nu ging om een buurman of vrouw die je hielp of een familielid dat even bijsprong.

Maar tegenwoordig merk ik dat dat minder wordt. Het lijkt wel alsof iedereen alleen nog op zichzelf vertrouwt.

We glijden langzaam af naar wat ze een “low trust society” noemen – een samenleving waarin mensen elkaar niet meer echt nodig hebben en waar vertrouwen in anderen steeds meer verdwijnt. Net als Nederland.

Ik zie het overal om me heen, en eerlijk gezegd heb ik het zelf ook ervaren. Steeds meer mensen kiezen ervoor om single te blijven, vooral na hun dertigste.

Waarom? Nou, sommige mensen willen gewoon hun eigen ding doen. Ze zijn bezig met hun carrière of hun eigen vrijheid, en een relatie voelt als iets dat hen beperkt. Maar vaak is het ook zo dat de persoon die jij leuk vindt, jou niet leuk vindt – en dat doet pijn. Dan denk je: laat maar, ik red mezelf wel.

Bekijk ook:

Geor Hering wil sigaretten en alcohol uit vrijwel alle winkels verbannen

Mag je sleutelen aan Surinaamse klassiekers zoals pom?

Vroeger ging dat anders. Mensen vonden al vroeg een partner en bouwden samen iets op. Je had elkaar gewoon nodig om het leven te draaien. Maar nu? Iedereen is druk met zijn eigen leven, met social media, werk, of de nieuwste gadgets. En ja, ik snap het ergens ook wel. Vrijheid is fijn. Maar soms vraag ik me af: tegen welke prijs?

Ik zie een Suriname waarin het “mi moes libi srefi”-gevoel steeds sterker wordt.

Maar wat verliezen we als we elkaar niet meer nodig hebben? Hoe houden we onze cultuur en ons vertrouwen in elkaar in stand?

Misschien moeten we daar allemaal eens goed over nadenken. Want vrijheid is mooi, maar zonder elkaar is het ook een beetje leeg.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verkoop van tabaksproducten moet aan banden gelegd worden. Foto: AI
Gezondheid

Geor Hering wil sigaretten en alcohol uit vrijwel alle winkels verbannen

Bestaat authentiek Surinaams eten eigenlijk nog, of is elke keuken voortdurend in ontwikkeling?
Column

Mag je sleutelen aan Surinaamse klassiekers zoals pom?

De bijzondere eigenschappen die Surinamers populair maken in Nederland.
Column

Waarom Surinamers zo geliefd zijn in Nederland

Illustratiefoto
Lifestyle

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

Het idee is dat alle tropische landen, inclusief Suriname, hetzelfde strandbeeld hebben, terwijl de werkelijkheid vaak heel anders is.
Column

Groep Nederlanders gaat ervan uit dat Suriname stranden heeft

Natuurlijk lost sporten niet alles op, maar het kan wel een belangrijk onderdeel zijn van een gezonder leven. Illustratiefoto
Column

Groeiende fitnesscultuur in Suriname is een positieve ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws