• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Een leven in Suriname gefinancierd door Nederlandse bijstandsuitkering blijkt zeer riskant

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 januari 2025 04:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
reizen nederlands paspoort

Het klinkt bijna als een slim plan: een comfortabel leven in Suriname terwijl je in Nederland een bijstandsuitkering blijft ontvangen.

In de wandelgangen hoor je weleens verhalen van mensen die zich niet uitschrijven bij de gemeente en via een omweg, bijvoorbeeld via Frankrijk en Frans-Guyana, in Suriname belanden.

Maar is dit écht zo slim? GFC Nieuws Lifestyle onderzocht de risico’s.

Het ontvangen van een Nederlandse uitkering terwijl je feitelijk in Suriname woont, brengt serieuze juridische en financiële gevaren met zich mee.

Bijstand is namelijk bedoeld voor mensen die in Nederland wonen. Langdurig verblijf in het buitenland zonder dit te melden, wordt gezien als fraude.

De Nederlandse overheid voert streng toezicht uit, vaak met hulp van technologie en internationale samenwerking.

Bij ontdekking wordt je uitkering stopgezet en kun je gedwongen worden om alles terug te betalen, inclusief een forse boete.

Het risico is extra groot als je denkt dat jouw situatie “onzichtbaar” blijft, bijvoorbeeld door een dubbele nationaliteit.

Daarnaast is er geen enkele zekerheid dat je sociale rechten volledig intact blijven.

Anders dan bij een AOW-uitkering, die onder voorwaarden meegenomen kan worden naar het buitenland, geldt voor de bijstand strikte regelgeving: de grens over zonder melding betekent in vrijwel alle gevallen dat je de uitkering kwijt bent.

Het advies luidt: wees eerlijk en onderzoek je mogelijkheden zorgvuldig.

Mensen met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen maximaal vier weken per jaar in het buitenland verblijven, mits de gemeente toestemming geeft en dit vooraf is gemeld bij de uitkeringsinstantie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Onderzoek vergrootglas
Suriname

Prijor geeft helderheid over verkeersincident in het weekend

vrouw dame
Lifestyle

Uiterlijk speelt grotere rol op Surinaamse arbeidsmarkt dan gedacht

Ambtenaren BiZa leggen integriteitseed af
Suriname

Ambtenaren BiZa leggen integriteitseed af

decembermoorden 8 december monument
Suriname

Herdenking Fort Zeelandia benadrukt noodzaak uitvoeren vonnissen

Slavernij afschaffing
Suriname

Gran Krutu presenteert officiële reactie op slavernij-excuses: ‘Verzoening vraagt om gelijkwaardigheid’

kerk predikant priester dominee
Suriname

290 jaar EBG-zending in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws