• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Economisch verkeer in Albina gestremd door aanhoudende wegblokkade

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 september 2024 07:17
in Suriname
protestactie albina

Het economisch verkeer in Albina is ernstig verstoord door een aanhoudende wegblokkade opgezet door actievoerende bewoners.

Deze blokkade, gelegen op een strategisch punt langs de weg, verhindert voornamelijk vrachtverkeer om de barricade te passeren.

De bewoners hebben aangegeven niet van plan te zijn de barricade op te heffen totdat vicepresident Ronnie Brunswijk of de minister van Natuurlijke Hulpbronnen, David Abiamofo, ter plaatse komt om hen toe te spreken.

De politie is momenteel aanwezig om de situatie te monitoren, maar de bewoners blijven vastberaden in hun eis voor directe overheidsinmenging.

Volgens de actievoerders waren er al signalen van ontevredenheid de afgelopen weken en hadden ze hun plannen voor deze acties aangekondigd.

De actievoerders klagen over voortdurende stroomonderbrekingen in het gebied, die hun dagelijks leven ontregelen. Elektrische apparaten raken beschadigd en voedselvoorraden bederven als gevolg van de stroomuitval.

Naast de stroomproblematiek ervaren de bewoners ook andere structurele problemen, zoals een slechte waterdruk, stijgende kosten van levensonderhoud, gebrekkige gezondheidszorg en onderwijsfaciliteiten, en toenemende criminaliteit in het gebied.

De barricade, die cruciaal vrachtverkeer belemmert, heeft de economie in het gebied tot stilstand gebracht. De bewoners hebben duidelijk gemaakt dat de blokkade blijft, totdat aan hun eisen wordt voldaan.

Beeld: DTV

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bacove banaan
Suriname

Consumenten ontevreden over prijs van SRD 15 per banaan in Paramaribo- Noord

voetbal brazilie vlag
Nederland

Surinamers tonen meer steun voor Zuid Amerikaanse voetbalteams dan voor Nederland

colakreek
Lifestyle

Wat is er gebeurd met de sfeer van Colakreek?

dossier fraudezaak Leo Brunswijk
Suriname

Onrust rond EBS laait opnieuw op

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie vindt ontbindend lijk van vluchtende verdachte in Klaaskreek Brokopondo

rabin parmessar nickerie
Suriname

Parmessar in gesprek met bewoners Westelijke Polders over grondkwesties

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws