• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

ECD treedt op tegen overtredingen bij supermarkten in Paramaribo en Brokopondo

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 april 2025 15:00
in Suriname
ecd controle

De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft van 14 tot en met 19 april reguliere controlewerkzaamheden uitgevoerd in de districten Paramaribo en Brokopondo.

Tijdens deze controles zijn meerdere overtredingen geconstateerd bij supermarkten en slijterijen.

In Paramaribo trof de ECD onregelmatigheden aan zoals niet-geijkte weegschalen, onjuiste kassasystemen, het ontbreken van prijsaanduiding en alcohol zonder accijnszegels. Ook werden smokkel sigaretten aangetroffen.

Bij verschillende supermarkten, waaronder locaties aan de Johannes Mungrastraat, Verl. Keizerstraat, Wagenwegstraat, Antondragentweg, Wilhelminastraat en de Sir Winston Churchillweg, zijn processen-verbaal opgemaakt en zijn winkeliers gesommeerd hun kassasystemen aan te passen en hun weegschalen te laten keuren.

Ook in Brokopondo constateerde de ECD ernstige overtredingen. Bij supermarkt H.F. aan de Bronsweg werden 60 pakken smokkel sigaretten in beslag genomen. Het kassasysteem bleek eveneens niet conform de wet.

In Nieuw Koffiekamp werden bij supermarkt O. smokkel sigaretten van de merken Oris Red, Tradition en Oris Intense aangetroffen, en bij winkel E. flessen alcohol zonder accijnszegels.

Bij beide zaken zijn processen-verbaal opgemaakt, en de winkeliers kregen twee weken de tijd om hun kassasystemen in orde te maken.

Daarnaast werden ook bij supermarkt A. (Bronsweg) en supermarkt P. (rijweg naar Atjoni) onjuiste kassasystemen vastgesteld.

Mis dit niet:

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

Het ministerie van EZ roept alle winkeliers op om volledig mee te werken met de controlewerkzaamheden van de ECD en zich te houden aan de geldende wet- en regelgeving.

De samenleving wordt aangespoord vermoedens van prijsopdrijving of hamsteren te melden.

Klachten kunnen worden doorgegeven via het verkorte nummer 1940, via WhatsApp op +597 8530915, of telefonisch via 483949.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Onderwijsminister zet in op renovatie, nieuwbouw en digitalisering
Suriname

61 scholen geselecteerd voor renovatie, bouw 100 nieuwe lokalen gestart

Bestuursdienst grijpt in na ernstige hygiëneovertredingen bij winkel.
Suriname

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken
Suriname

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

huis woning suriname paramaribo
Lifestyle

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

US$ 2,7 miljoen Japanse steun voor versterking Surinaamse waterinfrastructuur.
Suriname

Nieuwe pompinstallatie Sommelsdijks Kreek officieel in gebruik

Cubanen in Suriname
Suriname

Ministerie ontkent achterstanden bij behandeling verblijfsaanvragen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws