• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

ECD ontdekt illegale praktijken in supermarkten, sluiting van bedrijven in Marowijne en Commewijne

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 november 2024 11:30
in Suriname
Boodschappen winkelen shoppen supermarkt

De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI) heeft op woensdag 6 november een controle uitgevoerd in de districten Marowijne en Commewijne. Tijdens de inspecties werden verschillende overtredingen geconstateerd, waaronder prijsopdrijving, het ontbreken van prijsaanduidingen en de verkoop van illegale sigaretten.

De ECD voerde controles uit in supermarkten in de buurten Kapitein Silosweg, Ridoewanstraat, Lie Fongweg en Lijnweg.

Bij Supermarket K aan de Kapitein Silosweg #1 werden geen prijsaanduidingen aangetroffen op producten zoals bloem, suiker (witte en bruine), zout, aardappelen en uien. Daarnaast werden er smokkel sigaretten ontdekt, die in beslag zijn genomen. De supermarkt is tijdelijk gesloten.

Bij Supermarket L aan de Ridoewanstraat #8b werd prijsopdrijving geconstateerd op producten zoals nutrilon en witte suiker. Ook deze onderneming werd gesloten na de controle.

In een andere supermarkt, gelegen aan de Lie Fongweg #131, werden smokkel sigaretten aangetroffen. De ECD heeft hierover een proces-verbaal opgemaakt en de sigaretten in beslag genomen. Deze supermarkt is eveneens gesloten.

Ten slotte werd bij Supermarket S aan de Lijnweg #10 vastgesteld dat er geen prijsaanduidingen aanwezig waren op aardappelen, uien en knoflook. Ook deze supermarkt werd gesloten.

De genoemde overtredingen hebben betrekking op de wet economische delicten, de wet prijszetting en prijsbewaking, en de wet ter bestrijding van smokkel. Proces-verbalen zijn opgemaakt voor de betrokken supermarkten en het onderzoek is nog in volle gang.

De ECD meldt dat er geen overtredingen zijn vastgesteld bij andere supermarkten in de districten Marowijne en Commewijne tijdens de controle.

Het ministerie van EZOTI doet een oproep aan winkeliers om altijd volledig mee te werken met de ECD-controles en zich te houden aan de geldende wet- en regelgeving. De samenleving wordt eveneens aangespoord om meldingen te maken van vermoedens van prijsopdrijving en smokkel. Klachten kunnen doorgegeven worden via het nummer 1940, via WhatsApp op +5978530915 of via het telefoonnummer 483949.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

snelheid auto dashboard
Suriname

Snelheidsbegrenzers tot 50 km per uur moeten Surinaamse wegen veiliger maken

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

Verkeer Suriname levensgevaarlijk, heelhuids thuiskomen geen vanzelfsprekendheid meer

dodelijk verkeersongeval
Suriname

Dodelijk verkeersongeval op kruising Tineweg en Garnizoenspad

suriname paramaribo perceel
Suriname

Geen hogere lonen maar eigen percelen voor leerkrachten en verpleegkundigen, stelt KIVC

tarot Kaarten
Lifestyle

Geor Hering haalt keihard uit naar bonumangs en noemt hen ordinaire uitbuiters

vonzel agragrische sector para
Suriname

Leer- en uitwisselingsdag versterkt duurzame landbouw in Para

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws