• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

ECD-medewerkers leren omgaan met wijzigingen in prijsaanduidingsbesluit

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 oktober 2024 12:00
in Suriname
trainingssessie ecd ez

Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie heeft een training gegeven aan medewerkers van de Economische Controle Dienst (ECD) over het prijsaanduidingsbesluit dat in februari per Staatsbesluit is gewijzigd.

Het is een besluit ter uitvoering van de Wet prijszetting en Prijsbewaking en hierin zijn onder ander regels voor de prijsaanduiding van goederen in de Surinaamse Dollars alsook regels voor verkoopbonnen opgenomen.

De bedoeling van de training is om de medewerkers de te volgen werkwijze aan te leren met de wijzigingen in het prijsaanduidingsbesluit.

Directeur Economische zaken Suraksha Hirasingh heeft aangegeven dat te rekenen van 1 november er opgetreden zal worden conform het prijsaanduidingsbesluit.

De DEZ-directeur geeft verder aan dat er ook sessies zijn gehouden voor de kleinhandelaren, om ze te informeren over deze wijzigingen in het besluit.

In de wijziging van het prijsaanduidingsbesluit is opgenomen dat zowel de groot en kleinhandel verplicht zijn verkoopbonnen te verstrekken aan consumenten.

De vereisten van de verkoopbonnen zijn ook uitgebreid met een 8-tal regels in deze wijziging. Verder is opgenomen dat goederen naast de prijsaanduiding in Surinaamse Dollars, ook vermeld mogen staan in een ander wettig betaalmiddel, met vermelding van de wisselkoers van de Surinaamse Dollar zoals vastgesteld door de Centrale Bank, op het moment van de transacte.

Ondernemers die zich niet houden aan de wijzigingen in het prijsaanduidingsbesluit, kunnen sancties opgelegd krijgen door de Economische Controle Dients ECD van het ministerie van EZ, die zorgt voor de handhaving van deze wettelijke regeling.

Consumenten kunnen hun klachten deponeren bij de afdeling Consumentenzaken, waarna de ECD de controlewerkzaamheden over het Prijsaanduidingsbesluit zal uitvoeren.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Onder directoraat Interne Markt van het Ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dialoog inheemsen en traibalen
Suriname

Dialoog met Inheemse en Tribale leiders over bosbeheer en klimaatfinanciering

oplichter
Suriname

Nepautohandelaar aangehouden door de politie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434985
Suriname

Minister Baasaron positioneert Suriname als speler in energietransitie

vervallen producten moengo albina
Suriname

EZOTI versterkt samenwerking met districtscommissarissen voor betere marktcontrole en voedselveiligheid

ontbossing graafmachine
Suriname

Nanhkoesingh: probleem ontbossing gaat verder dan mennonieten

cultuur
Suriname

Suriname vertegenwoordigd op internationaal cultuurprogramma

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws