• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dure Europese parfums in Suriname vaak al geruime tijd vervallen of nep, beweert Nederlandse insider

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 juli 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
spray vrouw parfum

‘Dure’ Europese parfums die in Suriname worden verkocht, zijn veelal nep of vervallen. Dat beweert een klokkenluider binnen de Surinaamse cosmetica branche die ook in bekende parfumzaken in Nederland heeft gewerkt.

Uit onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat ongeopende parfumflessen meestal geen vervaldatum hebben.

Maar volgens de insider worden veel nepgeuren uit originele flessen gehaald, aangelengd met water en opnieuw verpakt. Dit leidt tot een mindere kwaliteit en een zwakkere geur.

De Franse parfumkenner Clement Gavarry uit Parijs bevestigt dat zodra een fles eenmaal is geopend er lucht bij komt, waardoor het parfum uiteindelijke zal vervallen.

“Het resultaat is dat de geur minder sterk wordt en onaangenaam kan ruiken,” aldus Gavarry.

De klokkenluider in Paramaribo stelt dat er al jaren op brede schaal imitatieparfums voor hoge prijzen worden verkocht aan nietsvermoedende consumenten in het land. Cijfers ontbreken echter.

Het Italiaanse octrooibureau rapporteerde tussen 2008 en 2012 bijna 115 miljoen euro verlies door imitatiegeuren. In 1995 had meer dan 80% van de Franse parfumbedrijven te maken met problemen door vervalsingen.

Neppe parfums worden vaak niet getest en kunnen onveilige toxines en stabilisatoren bevatten, wat kan leiden tot huiduitslag, astma en meer.

De Roemeense parfumkenner Gabriela Chelariu adviseert om parfums op een koele, donkere plaats te bewaren, weg van hitte en daglicht, om hun levensduur te verlengen.

“Het bewaren van een parfum in de koelkast is eigenlijk het beste”, voegt Chelariu toe.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zwaailicht politie
Suriname

Politie slaat alarm na dodelijke aanrijding in Paramaribo

ndp overdracht propaganda
Suriname

Ricardo Panka draagt Informatie & Propaganda Instituut over aan Raynel Enfield

man-depressief-stress-zakenman-business-telefoon
Suriname

114-lijn krijgt nieuw leven met strakke protocollen en samenwerking

immuunsysteem virus
Suriname

Suriname blijft alert op Oropouche-virus, geen gevallen vastgesteld

paramaribo suriname korjaal brommer
Lifestyle

Overtocht per korjaal blijkt populair bij avondfeest in Commewijne

spaans cubaans suriname
Lifestyle

Surinamers heten Spaanssprekende nieuwkomers welkom maar taal leren is voorwaarde

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws