• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Duizenden hectare rijstarealen in Nickerie dreigen onder water te lopen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 mei 2021 15:50
in Nieuws
damwand nickerie

GFC NIEUWSREDACTIE- De kleidam langs het Surinamkanaal verkeerd vanwege de hoge waterstand in het kanaal in een kritische toestand.

Indien het water blijft stijgen bestaat de vrees dat de dam zich elk moment kan begeven met alle gevolgen van dien. Duizenden hectare rijstarealen vallende in het zogeheten La Beni gebied zullen hierdoor onder water komen te staan.

Gisteren heeft districtscommissaris Senrita Gobardhan vergezeld van Districtsraad en Ressortsraadleden van Henarpolder zich georiënteerd op de dam en het Surinamkanaal.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Hoge niveaus luchtvervuiling schadelijk voor ongeboren baby’s

Gebleken is dat de vele laag gelegen delen van de dam niet lang stand zullen houden indien het water in het kanaal blijft stijgen.

De Wateroverlegcommissie Nickerie waarvan de dc voorzitter is staat in constant overleg met elkaar om de situatie te monitoren.

Voor hun is het verlagen van de waterstand in het Surinamkanaal om zo dus de druk op de dam te verkleinen door middel van spelling een acute oplossing.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

oplichter
Suriname

Nepautohandelaar aangehouden door de politie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434985
Suriname

Minister Baasaron positioneert Suriname als speler in energietransitie

vervallen producten moengo albina
Suriname

EZOTI versterkt samenwerking met districtscommissarissen voor betere marktcontrole en voedselveiligheid

ontbossing graafmachine
Suriname

Nanhkoesingh: probleem ontbossing gaat verder dan mennonieten

cultuur
Suriname

Suriname vertegenwoordigd op internationaal cultuurprogramma

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Drie vreemdelingen aangehouden na landing op Zorg en Hoop

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws