• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Duitse voetbalclubs trots op groei Surinaams nationaal team

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 juli 2024 04:00
in Sport
natio suriname svb voetbal

De aankondiging van de Surinaamse regering dat er waarschijnlijk een nationale vrije dag komt als het nationale voetbalelftal zich kwalificeert voor het komende WK in de VS, leidt tot vragen.

Duitse voetbalclubs kijken vol trots naar de ontwikkelingen binnen het Surinaamse nationale voetbalteam, ook wel bekend als ‘Natio’.

Dit komt deels door de invloed van prominente spelers die in Duitsland actief zijn geweest. Zo schrijft het bekende mediahuis ‘Berliner – Kurier’.

Sheraldo Becker, voormalig vleugelspeler bij 1. FC Union, maakte in 2021 de keuze om voor Suriname uit te komen.

Deze beslissing leidde tot een hernieuwde interesse in Suriname bij andere spelers met een Surinaamse achtergrond.

De nationale coach Stanley Menzo en Brian Tevreden, de nieuwe directeur van de Surinaamse voetbalbond, hebben hard gewerkt om meer professionele voetballers naar de Surinaamse selectie te halen.

De inspanningen beginnen nu hun vruchten af te werpen. Zo hebben Danilho Doekhi, verdediger bij 1. FC Union, en Javairo Dilrosun, voormalig speler van Hertha BSC en neef van Becker, beiden hun Surinaamse paspoort aangevraagd.

Dilrosun speelt momenteel voor CF América in Mexico na zijn overstap van Feyenoord. Ook Deyovaiso Zeefuik van Hertha BSC is in gesprek met de Surinaamse bond.

Vorige maand maakte HSV-ster Immanuel Pherai zijn debuut voor Suriname. De meeste van deze spelers hebben hun jeugd doorgebracht in de voetbalacademie van Ajax en hebben deelgenomen aan verschillende jeugdelftallen van Nederland.

Mis dit niet:

Guyana wint Inter-Guyanese Spelen 2026, Suriname eindigt op derde plaats

150 jonge Frans-Guyanese sporters nemen deel aan Inter-Guyanese Spelen

Suriname heeft ambitieuze plannen om deel te nemen aan het WK 2026 in de VS, Canada en Mexico. Deze mogelijke WK-kwalificatie heeft de interesse van de spelers verder aangewakkerd.

Ondanks de logistieke uitdagingen en zorgen over de infrastructuur, kijken clubs als Hertha BSC en 1. FC Union met trots naar de internationale ambities van hun spelers.

Foto: Sociale media

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Jongeren uit Suriname, Guyana en Frans-Guyana nemen tot en met 25 oktober deel aan de regionale sportwedstrijden. Foto: CDS
Sport

Guyana wint Inter-Guyanese Spelen 2026, Suriname eindigt op derde plaats

Paramaribo gastheer van sportieve ontmoeting tussen Guyana, Suriname en Frans-Guyana.
Sport

150 jonge Frans-Guyanese sporters nemen deel aan Inter-Guyanese Spelen

Jonge tennissers meten krachten tijdens kampioenschappen van 2026.
Sport

Nationale Jeugd Tenniskampioenschappen 2026 brengen Surinaams tennistalent samen

Jongeren uit Suriname, Guyana en Frans-Guyana nemen tot en met 25 oktober deel aan de regionale sportwedstrijden. Foto: CDS
Sport

Inter-Guyanese Spelen 2026 officieel geopend in Suriname met acht sportonderdelen

Margaret neemt verantwoordelijkheid, maar vraagt aandacht voor racisme
Sport

Richonell Margaret na rode kaart: “Mijn reactie mag de aandacht niet afleiden van racisme”

Rosebel Gold Mines ondersteunt marathonrecordhouder Janiek Pomba met US$ 14.400.
Sport

Rosebel Gold Mines ondersteunt Surinaamse marathonloper Janiek Pomba met ambassadeurschap

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws