• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dubai is geen droomoplossing voor wie Nederland zat is

Patricia Wong door Patricia Wong
1 mei 2025 04:10
in Lifestyle
dubai

Ik zie het steeds vaker online: mensen in Nederland, ook veel Surinaamse Nederlanders, die dromen van Dubai. Ze zijn Nederland moe, maar willen ook niet terug naar Suriname.

Dubai lijkt dan een gouden tussenweg. Zon, belastingvrij leven, alles luxe. Maar geloof me, Dubai is niet voor iedereen. Ik ken mensen die er wonen of gewoond hebben. En wat je online ziet, is vaak mooier dan de werkelijkheid.

Ja, er zijn mooie dingen. Je betaalt geen inkomstenbelasting, alles werkt supersnel via apps, de stad is modern en schoon.

Je kunt om 3 uur ’s nachts nog iemand laten komen voor je airco. En die wolkenkrabbers? Echt indrukwekkend.

Maar er is ook een keerzijde. Een grote. De hitte in de zomer is niet te doen. Je kunt bijna niet buiten lopen, zo heet en vochtig is het.

En dan de luchtvervuiling… je ruikt en voelt het. Je wordt wakker met een verstopte neus alsof je verkouden bent.

Er is weinig natuur. Geen bossen of parken waar je gewoon even kunt wandelen. Alles draait om auto’s en airco’s.

Je kunt niet zomaar de buurt in lopen zoals in Nederland. Alles is ver en zonder auto ben je nergens.

Mis dit niet:

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Vliegbelasting 2027 raakt Surinamevluchten extra hard

Sociaal is het ook lastig. Veel mensen blijven er maar kort. Iedereen lijkt met zichzelf bezig of met status. Luxe horloges, dure auto’s, influencers. Maar waar zijn de echte gesprekken? De warme buren? Die mis je daar.

En wie denkt dat je zomaar geld bespaart: de belastingregels zijn vaag en kunnen plots veranderen.

En dan is er nog de angst. Alles is strak geregeld, de politie heeft veel macht. Eén foutje, één verkeerde opmerking en je kunt in de problemen komen.

Dubai lijkt een droom, maar die droom is vaak van glas. Mooi van buiten, leeg van binnen. Voor vakantie? Top. Voor een echt leven? Denk twee keer na.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een toeristenvisum geeft niet automatisch toestemming om tijdens een verblijf in Nederland betaald werk te verrichten.
Lifestyle

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Een reis naar Suriname wordt vanaf 1 januari 2027 duurder door de nieuwe Nederlandse vliegbelasting. Foto: KLM Boeing op Schiphol Airport
Lifestyle

Vliegbelasting 2027 raakt Surinamevluchten extra hard

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

suriname zanderij paramaribo JAP airport luchthaven
Lifestyle

‘Nederlandse zorgverzekering vervalt in Suriname na langdurig verblijf’

Een langer verblijf in Suriname kan gevolgen hebben voor een Nederlandse WW-uitkering. Foto: Schiphol, KLM-kist.
Lifestyle

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws