• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Drie Surinaamse docenten mogen niet aan de slag in België: ‘Papieren niet in orde’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2024 03:30
in Suriname
Happy Hispanic teacher during a class at elementary school looking at camera

Een drietal leerkrachten uit Suriname die naar België waren gekomen in de hoop een beter leven op te bouwen, mogen naar verluidt voorlopig niet aan de slag vanwege problemen met hun documenten.

Volgens Marc Maesen, een vader uit Vlaams-Brabant, was de directie van de basisschool van zijn dochter op zoek naar versterking voor het nieuwe schooljaar.

“Ze hebben drie leerkrachten gevonden, spijtig genoeg komen ze uit Suriname. Hoewel ze de nodige diploma’s hebben, krijgen ze hun papieren niet in orde om hier aan de slag te kunnen gaan,” aldus Maesen.

Het probleem ligt mogelijk bij de diploma-accreditatie, die in België via NARIC Vlaanderen verloopt.

Deze instantie beoordeelt buitenlandse diploma’s en bepaalt of ze erkend kunnen worden voor gebruik op de Belgische arbeidsmarkt.

Waar het probleem precies ligt, is echter nog niet helemaal duidelijk.

De situatie van Surinaamse leerkrachten is bijzonder schrijnend gezien de omstandigheden in het land.

Volgens bronnen binnen het Surinaamse ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) zijn in augustus meerdere docenten niet uitbetaald omdat het ministerie door haar begroting heen zou zijn.

GFC Nieuws ontvangt dagelijks verzoeken van leerkrachten die het land willen ontvluchten omdat ze geen toekomst meer zien in Suriname.

Maesen, wiens dochter in een klas van 28 leerlingen zal starten, noemt de situatie onverantwoord.

“Deze mensen willen hier komen om te werken en niet om te profiteren zoals zovelen anderen. AUB, wie kan ons helpen om de papieren van deze moedige dames in orde te krijgen?” roept hij op.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nationaal Leger Suriname
Suriname

Moet Suriname naar dienstplicht kijken nu de Cariben onrustig worden?

Caribische delegaties tijdens de biodiversiteitsdialoog in Paramaribo, waar landen werkten aan sterkere strategieën en regionale samenwerking voor natuurbeheer.
Suriname

Suriname ontvangt Caribische delegaties voor belangrijke biodiversiteitsdialoog

Gamen2
Lifestyle

KIVC maakt zich zorgen over gevolgen game-verslaving onder jongens in Suriname

bouva en adhin
Suriname

Bouva en Adhin maken opvallende sprongen richting presidentsrace, zegt onafhankelijke waarnemer

sport jongeren jeugd
Suriname

Educatieve dag versterkt jongeren op het gebied van gezondheid, welzijn en persoonlijke ontwikkeling

Medewerkers van Luchtvaartdienst en Meteodienst ontvangen ICAO training om de vliegveiligheid in Suriname te verbeteren.
Suriname

Suriname zet nieuwe stap in luchtvaartveiligheid met intensieve training

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws