Drie ICT-lokalen geopend in kader van STES-project

ict lokane studenten

In het kader van het STES-project (Secondary Technical Education Support) zijn vandaag drie ICT-lokalen officieel geopend.

De lokalen zijn gevestigd op IMEAO 5, de Algemene Middelbare School (AMS) en de Surinaams voor Pedagogisch Instituut (SPI). De openingsceremonie werd verricht door de minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Henry Ori.

Het STES-project is een onderwijsinitiatief gericht op het versterken van het secundair en technisch onderwijs in Suriname.

Het project beoogt de kwaliteit en toegankelijkheid van het onderwijs te verbeteren door onder andere het opzetten en inrichten van moderne ICT-lokalen op meerdere scholen in het land. De financiering wordt gedaan door de Islamic Development Bank (IsDB).

Ori benadrukte tijdens de opening het belang van ICT in het hedendaagse onderwijs. “Er zijn twee belangrijke componenten: leren over ICT en leren met behulp van ICT. Beide zijn cruciaal voor het vormen van een toekomstbestendige generatie,” stelde de bewindsman.

Bij de SPI gaf de minister aan dat de nieuwe ICT-faciliteiten ook benut kunnen worden voor het ontwikkelen van digitaal lesmateriaal, in het bijzonder voor afstandsonderwijs en blended learning (een combinatie van afstands- en klassikaal onderwijs).

“In elk vak op de pedagogische instelling zou een component voor de ontwikkeling van onderwijsmateriaal op afstand geïntegreerd moeten worden,” aldus Ori.

Hij gaf aan dat deze nieuwe benadering ook effect kan hebben op de instroom van studenten op de pedagogische instellingen, mede door de aantrekkingskracht van een vernieuwd curriculum. Zo kan de schaarste aan leerkrachten ook aangepakt worden.

De minister sprak de hoop uit dat de nieuwe ICT-lokalen de leerlingen zullen inspireren en motiveren om hun studie met succes af te ronden.

Het MINOWC blijft zich landelijk inzetten voor het verbeteren van de onderwijskwaliteit, waarbij technologische innovatie een belangrijke rol speelt.