• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dreigende ontruiming van 300 gezinnen Poenai project: “President, red onze huizen – red onze toekomst”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 april 2025 13:00
in Suriname
Huurwoning woning huren kopen

Hoge huurprijzen drukken gezinnen in het nauw.

Ruim 300 Surinaamse gezinnen van het Helena en Altona woningbouwproject – ook wel bekend als het Poenai project – vrezen voor een naderende nachtmerrie: gedwongen ontruiming, ondanks jarenlange betalingen, beloftes van de overheid en enorme persoonlijke investeringen.

In een brief richten zij zich tot president Santokhi met een dringende oproep om tussenbeide te komen.

Sinds 2018 zijn zij onderdeel van een veelbelovend Public-Private Partnership tussen de overheid en P&D Real Estate.

De belofte: een betaalbare woning, een stukje grond, een stabiele toekomst. De werkelijkheid? Aflossingen zonder zekerheid, kapotte infrastructuur, onbewoonbare omstandigheden, en juridische procedures die de bewoners dreigen te ontnemen waar zij recht op hebben.

“De stukken blijven uit, de hypotheekconstructie faalt, en wij worden gechanteerd met dreiging tot ontruiming,” stellen de bewoners in hun brief. Er is dringend behoefte aan politieke wil en rechtvaardigheid. De bewoners vragen:

een eerlijke betalingsconstructie via banken en pensioenfondsen,

structurele afspraken die zowel hen als de ontwikkelaar perspectief bieden,

en bovenal: voorkomen van een sociaal drama waarin meer dan 300 gezinnen op straat belanden.

“Dit gaat niet enkel om contracten en percelen – dit gaat om gezinnen, om kinderen, om hoop op een toekomst in eigen land.”

Het is niet de eerste keer dat er om hulp is gevraagd. Sinds 2020 zijn er talloze gesprekken gevoerd met ministers, de vicepresident en parlementariërs. Maar structurele oplossingen blijven uit. Intussen leven bewoners onder erbarmelijke omstandigheden: geen stromend water, onbegaanbare wegen, en onveilige woningen.

“Wij zijn bereid onze verplichtingen na te komen,” schrijven de bewoners. “Maar wij eisen ook dat de overheid haar belofte nakomt: een veilige woning, met toekomstperspectief. Niet nóg een generatie in onzekerheid.”

De oproep van de bewoners is duidelijk: “Sta op als hoeder van rechtvaardigheid en welzijn. Laat ons niet in de steek.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voorzitterJomHok palu
Suriname

PALU pleit opnieuw voor grondige politieke hervormingen in Suriname

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangenis
Suriname

Stiefzoon aangehouden na diefstal van gouden sieraden uit woning

president Jennifer Simons
Suriname

Regering versnelt uitbetaling sociale maatregelen vanwege internationale crisis

wet advocatuur
Suriname

Minister Misiekaba wil onderhandelen met Afonsoewa na rechterlijke uitspraak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432263
Suriname

ECD sluit supermarkt en maakt proces-verbaal op voor prijsopdrijving en smokkel

klm airport schiphol
Nederland

Actiegroep overweegt petitie voor transparantie ticketprijzen Amsterdam–Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws