• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Douchen na de stoelgang, een Javaanse traditie die Suriname zou moeten omarmen

P. Peterson door P. Peterson
20 december 2024 22:00
in Lifestyle, Suriname
dame vrouw javaans indisch

In Suriname valt het op dat veel Javaanse vrouwen na elk toiletbezoek water gebruiken om zich te reinigen.

Voor hen is alleen toiletpapier niet voldoende; ze voelen zich pas echt fris na een wasbeurt. Zelfs buitenshuis vinden ze manieren om deze gewoonte voort te zetten.

Patricia Wong, lifestyledeskundige, vertelt aan GFC Nieuws Lifestyle: “Ik heb deze gewoonte van mijn ouders overgenomen. Het geeft een schoon en comfortabel gevoel.”

Ze zegt dat het gebruik van water irritaties en infecties kan voorkomen die soms door achtergebleven restjes ontstaan. Bovendien helpt het nare geuren te verminderen.

Wist je dat bidets in landen als Italië en Portugal verplicht zijn in elke badkamer sinds 1975?

In Japan zijn hightech toiletten met ingebouwde bidetfuncties de norm, compleet met verwarmde zittingen en instelbare waterdruk.

Deze wereldwijde variaties laten zien hoe belangrijk persoonlijke hygiëne in verschillende culturen is.

Patricia pleit voor de introductie van bidets in Suriname, vooral op werkplekken en in openbare toiletten.

“Het zou geweldig zijn als deze gewoonte toegankelijker wordt voor iedereen,” zegt ze. Hoewel bidets hier zeldzaam zijn, hoopt ze dat dit in de toekomst verandert.

Ze moedigt zowel mannen als vrouwen aan om deze hygiënische gewoonte te overwegen.

“Het is een kleine aanpassing die veel kan betekenen voor je persoonlijke hygiëne. Misschien kan dit uitgroeien tot een positieve trend in ons land,” besluit Wong.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

robert van trikt 419817 PfXvrLGP
Suriname

Dahoe hekelt ‘politiek gemotiveerde’ vervolging Van Trikt

arts dame
Gezondheid

Artsen hekelen heropening spoedpost: beleid zonder visie kost Suriname miljoenen

ricardo panka
Suriname

Surinaamse ambassadeur veroordeelt deepfake-beelden rond geloofsbrieven

amar ramadhin 1
Gezondheid

Oud-minister Ramadhin spreekt van misleidende informatie door Misiekaba

Slavernij afschaffing
Suriname

NiNsee houdt expertmeeting over 50 jaar onafhankelijkheid en doorwerking slavernij

kerstpakket nederland suriname
Column

Ideeën voor een Surinaams kerstpakket naar Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws