• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Doodstraf past niet in een beschaafd land als Suriname, zegt entrepreneur Geor Hering

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 maart 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
gevangenis gevangene celstraf

Naar aanleiding van recente oproepen op sociale media om de doodstraf in Suriname opnieuw in te voeren, heeft entrepreneur en weldoener Geor Hering zich uitgesproken als uitgesproken tegenstander van deze maatregel.

Volgens Hering, die zich al jaren inzet voor sociaal-maatschappelijke ontwikkeling in Suriname, is het beëindigen van een mensenleven ongeacht de gepleegde misdaad een grens die de samenleving niet zou moeten overschrijden.

“Het leven is ons gegeven door de Almachtige. Geen mens heeft het recht om dat leven af te nemen, ook niet via een rechterlijk vonnis,” aldus Hering tegenover GFC Nieuws Lifestyle.

Op sociale media werd deze week door meerdere personen opgeroepen om de doodstraf weer in te voeren voor criminelen die grof geweld gebruiken, zoals gewapende rovers.

Hering begrijpt de woede in de samenleving, maar waarschuwt voor impulsieve maatregelen.

“Wraakgevoelens mogen nooit de basis vormen voor wetgeving. De doodstraf is onomkeerbaar. Wat als er een gerechtelijke dwaling is? Één fout kan iemand die onschuldig is het leven kosten.”

Hering wijst daarnaast op internationale onderzoeken, waaronder studies uit de Verenigde Staten, waar de doodstraf nog steeds voorkomt in sommige staten.

“Uit data van onder andere het Death Penalty Information Center blijkt dat staten met de doodstraf geen significant lagere geweldcijfers hebben dan staten zonder. De afschrikkende werking blijkt minimaal.”

De weldoener pleit daarom voor levenslange celstraffen zonder kans op vrijlating bij zeer zware misdrijven.

“Dat is streng, rechtvaardig én menselijk. Het beschermt de samenleving zonder zelf tot het uiterste kwaad over te gaan.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

olielekkage
Suriname

Olielekkage nabij Accaribo onder controle

monorath gepensioneerden gehuldigd
Suriname

Meer dan 40 gepensioneerden geëerd bij feestelijke jaarafsluiting Justitie en Politie

Zwaailicht politie
Suriname

Verkeersongevallen nemen zorgwekkend toe richting jaareinde

ingrid karta bink
Suriname

Commissie bereidt hoorzittingen Wet Ontneming Wederrechtelijk Verkregen Voordeel zorgvuldig voor

surinaams paspoort nationaliteit
Lifestyle

Waarom heeft het Surinaamse paspoort een donkerblauwe kleur?

suriname 2025
Suriname

Wat vinden Surinamers van het jaar 2025?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws