• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Directie bacovenbedrijf FAI presenteert urgentieplan aan regering

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 juni 2021 11:37
in Nieuws
bacoven fai

GFC NIEUWSREDACTIE- De directie van het nu volledig Surinaams bacoven producerend bedrijf, Food and Agriculture Industries (FAI), heeft haar urgentieplan gepresenteerd aan de regering.

FAI-directeur Permila Bissumbhar zegt dat het traject dat is uitgezet breedvoerig is besproken, zodat het duidelijk is voor alle partijen welke richting het bedrijf opgaat.

Het urgentieplan heeft als doel het bedrijf te ontwikkelen. Het gaat er concreet om hoe het bedrijf winstgevend te laten produceren en zelf haar kosten te laten dekken.

“We hebben dan gekeken naar het schuldmanagement gedeelte. Het bedrijf heeft een schuldenlast van 21 miljoen US-dollar”, aldus de directeur.

Verder is het van belang om de productie te stroomlijnen met de afzetmarkten. “Dit plan is voor de komende drie maanden, daarna komt er een strategisch plan voor 5 jaar.”

Het is belangrijk dat het bedrijf haar productie zal moeten optimaliseren. Dit gaat met condities gepaard. Deze dienen bijgeschaafd te worden.

“De infrastructuur, kabelbaan en irrigatie. Er zijn heel veel randvoorwaarden nodig om ervoor te zorgen dat de nodige productie geleverd wordt en ook tegen gunstige prijzen.”

Momenteel exporteert FAI naar Trinidad & Tobago en Barbados. De directeur zegt dat er mogelijkheden worden bekijken om de vleugels uit te slaan naar onder andere Guyana en Haiti.

Sinds november 2020 heeft de regering de aandelen van het bedrijf volledig overgenomen. Dit nadat het bedrijf Food Farm Group dat voor 90 % aandeelhouder was, uit ons land vertrok.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paspoort nederlands
Lifestyle

Surinamers moeten bij reis naar Amerika jaren aan digitale communicatie tonen

Drone
Suriname

KIVC juicht komst drone-unit toe als moderne stap voor Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #423420
Suriname

Politie lanceert nieuwe drone-unit om Suriname veiliger te maken

gate schiphol
Lifestyle

Gate naar Paramaribo op Schiphol voelt voor velen al als thuiskomen

staatsolie
Suriname

Renovatie van zwembad Pireng officieel van start

adeliene wijnerman
Suriname

Parlementaire commissies bespreken aanpassingen Staatsbegroting 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws