• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dierenbescherming Suriname en Readytex introduceren DBS-tassenlijn op Werelddierendag

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 oktober 2024 05:06
in Suriname
dierenbescherming tassenproject

Het eerste exemplaar van de nieuwe ‘limited edition’ DBS-tassenlijn wordt gepresenteerd op zondag 6 oktober, in verband met Werelddierendag, tijdens de boekenmarkt van de DBS op het dierenasiel.

De introductie van deze speciale Suriname DBS-tas ondersteunt op verschillende manieren de fondsenwervingsactiviteiten van de organisatie. Want terwijl de aankoop van een tas al bijdraagt, kan deze op de boekenmarkt gelijk gebruikt worden voor de boeken en andere spulletjes die de bezoekers daar ook zullen kopen.

Behalve dat de zwaar belaste DBS-kas zo wordt aangevuld, wordt met de aanschaf en het gebruik van deze herbruikbare boodschappentas, ook een positieve stap voor het milieu gezet.

DBS en Readytex zijn er trots op dat de prints en tassen in Suriname ontworpen en vervaardigd worden. De hengsels van pangi-stof geven de tas een origineel Surinaams accent.

De speelse dierenprint op deze eerste editie is een ontwerp van beeldend kunstenaar Rinaldo Klas, geïnspireerd op het beeld dat hij eerder al ontwierp voor het dierenasiel.

Klas is een groot dierenliefhebber die in zijn kunst altijd de nadruk legt op een respectvolle relatie tussen mens, dier en natuur. De DBS-tas is zodoende een prachtaanwinst voor zowel dierenliefhebbers als kunstliefhebbers.

DBS en Readytex even met de introductie van deze leuke DBS-boodschappentas een herstart aan de samenwerking die zij oorspronkelijk in 2013 aangingen.

Ter ondersteuning van de fondsenwerving voor DBS lanceerden zij toen een ‘limited-edition’ T-shirtlijn waarin het Surinaamse dier centraal stond.

Mis dit niet:

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Deze leverde tot en met 2020, achttien unieke DBS T-shirts op, waarvan de laatste negen prints ontworpen waren door kunstenaars van Readytex Art Gallery.

Na een onderbreking van enkele jaren, voornamelijk ten gevolge van de COVID-pandemie, pakken de partners het project nu weer op, maar met een ander product.

De DBS-tas zijn te verkrijgen bij de viering van Werelddierendag op het dierenasiel tegenover de Paramaribo Zoo.
Werelddierendag wordt gevierd op zondag 6 oktober op het dierenasiel tegenover de Paramaribo Zoo van 9:00 tot 13:00 uur.

Vanaf maandag 7 oktober zijn de tassen tevens te verkrijgen bij Readytex aan de Maagdenstraat 44-48.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws