• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dharm Mungra: Rusland moet zijn huiswerk beter doen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 april 2025 16:54
in Suriname
rusland gregory nps

Tijdens de herdenking van de geboortedag van Henck Arron, oud-vicepresident en oud-premier van Suriname, kreeg NPS-voorzitter Gregory Rusland flink de ruimte om zijn standpunt te delen.

Volgens Rusland moeten mensen die nog steeds tegen de onafhankelijkheid zijn, hun biezen pakken en vertrekken naar Nederland.

Maar niet iedereen is het eens met die uitspraak. DNL-topman en ingenieur Dharm Mungra vindt dat Rusland beter zijn huiswerk moet doen voordat hij zulke opmerkingen maakt.

Tegenover GFC Nieuws zegt Mungra dat Rusland feiten verdraait en een vertekend beeld schetst.

Mungra herinnert eraan dat in de aanloop naar de onafhankelijkheid NPS-kopstukken zoals Henck Arron en Rufus Nooitmeer stevige taal gebruikten.

Volgens hem waren uitspraken als “we zullen alle baba’s en mai’s op de boot zetten en terugsturen naar India” geen fabels, maar harde werkelijkheid in de retoriek van die tijd.

Hij wijst erop dat deze uitspraken terug te vinden zijn in krantenarchieven van toen.

Verder merkt Mungra op dat de onafhankelijkheid Suriname niet de beloofde voorspoed bracht; hij steunt wel de onafhankelijkheid, maar is het niet eens met het standpunt van de NPS topper.

Mis dit niet:

‘Cubanen krijgen opvallende voorkeurspositie bij vacatures in Paramaribo’

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

De 3,5 miljard gulden ontwikkelingshulp uit Nederland verdampte voor een groot deel zonder duurzame welvaart te creëren.

Vooral grote projecten zoals het West-Suriname project gingen ten onder aan corruptie en wanbeleid. In plaats van sterker te worden, raakte Suriname volgens hem juist nog afhankelijker.

Met zijn opmerkingen wil Mungra duidelijk maken dat de geschiedenis niet mooier gemaakt moet worden dan die was, zeker niet door mensen in verantwoordelijke posities.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo stadscentrum
Suriname

‘Cubanen krijgen opvallende voorkeurspositie bij vacatures in Paramaribo’

KIVC wil ApoB voor Surinaamse risicopatiënten en vraagt SZF om vergoeding. Foto: Pixabay
Gezondheid

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

SBB wil toezicht, inkomsten en lokale houtverwerking verbeteren.
Suriname

SBB bespreekt versterking bos- en houtsector met ministerie van Financiën

18-jarige gewond nadat bromfiets tegen schoeiing botst.
Suriname

Bromfietser (18) belandt na botsing in goot langs Magentaweg

Koninklijke Marechaussee op Schiphol
Lifestyle

Nederland verandert grenscontroles: dit moeten Surinaamse paspoorthouders weten

Importeurs willen duidelijkheid over insecticiden en Creoline.
Suriname

Aanhouding containers zorgt voor onrust: importeurs willen duidelijkheid over insecticiden en Creoline

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws