• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Defensie kan geen detailinformatie verstrekken over onderzoek wapendiefstal bij Bouterse

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 januari 2022 15:16
in Nieuws
wapens machinegeweer

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Defensie in Suriname zegt geen mededelingen te kunnen doen over een lopend onderzoek en of een reeds ingestelde vervolging in het kader van de wapendiefstal bij ex-president Desi Bouterse.

Het Openbaar Ministerie (OM) is met uitsluiting van elk ander orgaan verantwoordelijk voor de opsporing en belast met de vervolging van alle strafbare feiten, meldt het ministerie in een persbericht.

Volgens minister Krishna Mathoera is een speciaal team, bestaande uit politieambtenaren en leden van de militaire politie onder leiding van het OM belast met het onderzoek van de gestolen wapens en munitie van het Nationaal Leger uit de wapenkamer van ex-president Desi Bouterse.

“En daar kan de uitvoerende macht zich niet mee inlaten. Om het belang niet te schaden. Inlichtingen en informatie die kunnen leiden tot oplossing van de zaak of tot het vinden van de wapens worden doorgeleid naar het team”, zegt de bewindsvrouw.

Mathoera benadrukt dat conform artikel 9 van de Vuurwapenwet het verboden is een vuurwapen voorhanden te hebben zonder daartoe bevoegd te zijn. Ook handgranaten horen daarbij. Wapens in handen van personen, die daartoe niet gerechtigd zijn, vormen een ernstige gevaar voor de veiligheid.

Alle opsporingsambtenaren hebben de plicht om illegale wapens op te sporen, maar ook elke burger heeft er belang bij om hieraan bij te dragen. Ze roept een ieder op om elke informatie over de gestolen wapens of welk ander illegaal wapen terstond ter kennis te brengen van opsporingsambtenaren en of het Openbaar Ministerie.

De minister benadrukt dat de regels en procedures met betrekking tot wapens van het Nationaal leger zijn aangescherpt.

Alle wapens en munitie die nog overgebleven waren in de wapenkamer van de ex-president zijn enkele maanden terug al opgehaald door de Militaire Politie (MP)

Mis dit niet:

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

bouwvakker klusjesman arbeider monteur keuken
Lifestyle

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

Ook een klein saldo op een Surinaamse bankrekening kan relevant zijn
Lifestyle

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Betere kansen voor studenten betekenen investeren in de toekomst van Suriname
Nederland

Surinaamse studenten in Nederland brengen knelpunten onder aandacht van president Simons

Eed van ambtenaar moet zichtbaar worden in de dagelijkse praktijk.
Suriname

Derde eedaflegging ambtenaren benadrukt integriteit, verantwoordelijkheid en dienstbaarheid

Nieuwe belastingwet legt focus op digitale controle en fiscale identificatie.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe Algemene Wet Belastingen

Suriname zet met digitaal BIE-platform nieuwe stap in bescherming intellectuele eigendom.
Suriname

Bureau Intellectuele Eigendom lanceert digitaal platform voor aanvragen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws