• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

De maskerade van welvaart: Hoe Surinaamse regeringen kiezers misleiden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 augustus 2023 18:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:40
in Opinie
Stemmen verkiezingen

OPINIE- Het is onmiskenbaar dat Suriname steeds worstelt met het fenomeen van schijnwelvaart in de aanloop naar verkiezingen.

Regeringen pakken dan uit met indrukwekkende projecten of verstrekken gunsten om de indruk te wekken dat de economie bloeit en het volk floreert. Maar in werkelijkheid wordt dit slechts gedaan om stemmen te winnen.

Deze tijdelijke oplevingen van welvaart zijn misleidend. Zij verhullen de echte problemen: de noodzaak om een stabiele economie op te bouwen, de strijd tegen armoede aan te gaan en ongelijkheid te bestrijden.

In plaats van deze kwesties aan te pakken, richten regeringen zich op korte-termijn successen.

Zo’n aanpak leidt ertoe dat Surinamers sceptisch worden over politieke beloften. De vertrouwensrelatie tussen het volk en hun leiders erodeert, wat leidt tot meer frustratie en minder vertrouwen in de democratie.

Bekijk ook:

Suriname heeft geen tekort aan onderwijsplannen, maar aan uitvoering

De verborgen miljardenkwestie achter de Surinaamse banken

Onze politieke leiders moeten verantwoordelijk worden gehouden voor hun daden. Zij moeten werken aan echte, duurzame oplossingen voor de problemen waarmee ons land wordt geconfronteerd, in plaats van zich te concentreren op het winnen van de volgende verkiezingen.

Het is tijd om deze schijnwelvaart in de aanloop naar de verkiezingen te doorbreken en een politieke cultuur te bevorderen waarin de stem van het Surinaamse volk echt wordt gehoord en gerespecteerd.

C. Wallerlei

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Hoeveel onderwijscongressen hebben wij nog nodig?
Column

Suriname heeft geen tekort aan onderwijsplannen, maar aan uitvoering

Centrale bank van Suriname
Opinie

De verborgen miljardenkwestie achter de Surinaamse banken

Suriname en de obsessie met succes uitstralen
Column

De blufmentaliteit in Suriname: doen alsof je zelf veel verdient terwijl het geld uit Nederland komt

Illegale visserij groeit waar toezicht tekortschiet
Opinie

Stropers krijgen vrij spel op Surinaamse zee

Illustratiefoto
Opinie

Is wonen in Charlesburg gevaarlijk door mogelijke radioactieve straling?

MINOWC-beleidsplannen onderwijs
Opinie

Onderwijsvisie 2035 heeft weinig waarde zonder financieringsmodel dat visie mogelijk maakt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws