• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dc-korps nu voltallig

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 maart 2021 01:00
in Nieuws
president chandrikapersad santokhi en districtscommissaris henk deel Detailfoto

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft Henk Deel beëdigd tot districtscommissaris (dc) belast met de verantwoordelijkheid over het bestuursressort Tapanahony.

Dit ressort valt in het district Sipaliwini. Het staatshoofd gaf aan, dat in dit bestuursressort er vele ondernemers actief zijn in met name de goud- en houtsector.

Een van de opdrachten aan de burgervader is om de goudsector mede te helpen ordenen. Een andere belangrijke taak voor Deel is bescherming van de natuur in met name zijn werkgebied. Samen met het traditioneel gezag zal de burgervader de eensgezindheid moeten stimuleren.

President Santokhi gaf aan dat Deel ook moet zorgen dat de bewoners van zijn gebied de beschikking moeten hebben over elektriciteit en gezond water.

De districtscommissaris wordt opgeroepen om samen met alle relevante actoren als de ministeries van Regionale Ontwikkeling en Sport en Natuurlijke Hulpbronnen om het bestuursressort naar grotere hoogten te tillen.

Bekijk ook:

Readytex Art Gallery opent duo-expositie over vrouwelijkheid en natuur

Suriname wil Corantijnbrug zelfstandig financieren, Guyana verrast door besluit

De dc dient zijn taken te vervullen met plichtsbesef en toewijding. De president deed een beroep op de functionaris om ook zijn bijdrage te leveren aan het bestrijden van armoede.

Het streven van deze regering is gericht op decentralisatie en medeparticipatie van de burgers, zodat we kunnen groeien naar een rechtvaardigde samenleving, aldus het staatshoofd.

De regering wil met het gehele volk in eenheid duurzame welvaart en welzijn voor alle Surinamers bewerkstelligen. Dit zal hoog in het vaandel moeten staan van de burgervader.President Santokhi wenste de DC succes met de zware taak die op zijn schouders rust.

Deel gaf aan bekend te zijn met het gebied. De burgervader komt zelf van Stoelmanseiland. De samenleving mag erop rekenen dat het gebied samen met alle actoren tot ontwikkeling wordt gebracht.

BEKIJK OOK: Extra zware druk rust op schouders nieuwe directeur SLM

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Shaundell Horton en Sri Irodikromo exposeren nieuw werk bij Readytex
Suriname

Readytex Art Gallery opent duo-expositie over vrouwelijkheid en natuur

President Jennifer Simons (Suriname) en Irfaan Ali (Guyana) (archief)
Suriname

Suriname wil Corantijnbrug zelfstandig financieren, Guyana verrast door besluit

Nieuw digitaal platform voor de Surinaamse toerismesector.
Suriname

Grietjebie lanceert toerismeplatform om Suriname internationaal beter te positioneren

Raghoenandan vraagt urgente aanpak van drinkwaterproblemen in Suriname.
Suriname

Lage waterdruk treft steeds meer huishoudens, regering opgeroepen tot actie

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

Baas in eigen huis.
Nederland

Schilderij van Wim Bos Verschuur te zien in Verzetsmuseum Amsterdam

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws