• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dc Bhola: Geen sprake van fraude – fouten worden gecorrigeerd onder streng toezicht

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 mei 2025 15:00
in Suriname
Dc-Bhola-1-1024x576

Districtscommissaris Ricardo Bhola, tevens voorzitter van het hoofdstembureau Paramaribo, erkent dat bij de verkiezingen van 25 mei procedurele fouten zijn gemaakt.

Deze tekortkomingen worden momenteel systematisch aangepakt. Bhola benadrukt dat het volledige proces onder toezicht staat van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en dat fraude wordt uitgesloten.

“We zijn nu bezig met een administratieve opschoning. Slordigheden worden gecorrigeerd, en de invoer van gegevens verloopt in samenwerking met universiteitsstudenten,” aldus Bhola.

De verwachting is dat het correctieproces op woensdag 28 mei wordt afgerond. Stembureauleden worden, waar nodig, opnieuw opgeroepen om fouten recht te zetten. Tegelijkertijd worden stemlocaties op scholen opgeruimd, waarbij politieke partijen verantwoordelijk zijn voor het verwijderen van tenten en afval.

Bhola verklaart dat de inzet van tablets bij het invoeren van stemgegevens niet overal vlekkeloos verliep, ondanks trainingen vooraf.

Deze knelpunten worden nu geverifieerd aan de hand van proces-verbalen, voordat definitieve gegevens naar het ministerie van Binnenlandse Zaken worden gestuurd.

Ook buitenlandse waarnemers en experts, waaronder Mike Nerkust van het Anti-Fraude Platform, volgen de ontwikkelingen nauwgezet.

Bhola benadrukt dat Suriname met dit proces een ongekende snelheid behaalt in de verwerking van verkiezingsdata, ondanks de complexiteit.

“Elk district kent een eigen hoofdstembureau dat verantwoording aflegt aan het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Dat borgt de integriteit van het nationale verkiezingsproces.”

Bhola erkent dat administratieve tekortkomingen ook in andere districten voorkomen, en hij roept op tot hervorming van de kieswet- en regeling richting 2030. Zijn visie is helder: een structureel sterker, efficiënter en transparanter verkiezingssysteem voor de toekomst van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ndp leiding
Suriname

Blomhoff: NDP, blijf van de Grondwet af!

Assuria 11 1200x800
Gezondheid

Tweede kickoff Healthy Lifestyle Program bereikt meer dan 60 leerlingen op OS Hockey 2

cbvs roemer
Suriname

CBvS: Monetair beleid blijft gericht op prijsstabiliteit ondanks aanhoudende inflatiedruk

staatsolie bril leerling mulo
Suriname

Staatsolie en Optiek Ninon verbinden zorg en onderwijs in Coronie

sonny khoeblal
Suriname

Artiest en denker pleit voor cultuur als deviezenmotor van Suriname

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie onderschept bijna 28 kilo cocaïne bij controlepost Stolkertsijver

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws