• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

DA’91-voorzitter Del Castilho bereidt zich voor op presidentschap in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 augustus 2024 14:00
in Suriname
angelic del castilho da 91

Angelic Del Castilho, voorzitter van Democratisch Alternatief ’91 (DA’91), heeft haar ambitie uitgesproken om de volgende president van Suriname te worden.

Indien zij slaagt, zal Del Castilho de eerste vrouwelijke president van het land zijn, een historische stap in de Surinaamse politiek.

DA’91 streeft naar een Suriname waar alle burgers in harmonie met elkaar kunnen leven en waar verantwoord beheer van het land en haar natuurlijke en menselijke hulpbronnen centraal staat.

Volgens de partij is het essentieel dat elke ingezetene ten minste kan voorzien in een bestaansminimum en dat de kwaliteit van leven op lange termijn wordt gewaarborgd.

“We zitten nu al ruim 50 jaren in het moeras van plundering, corruptie en verdere vernietiging van onze samenleving,” aldus een partijlid. “Wees wijs en maakt u dit keer de goede keus om Suriname weer terug te brengen naar dat mooie en prettige land dat het ooit was.”

DA’91 roept de Surinaamse bevolking op om op 25 mei 2025 te stemmen voor een nieuw tijdperk in de Surinaamse politiek.

“We zijn het verplicht aan ons nageslacht om de juiste keuze te maken en te stemmen voor politici en partijen die integer en deskundig genoeg zijn om Suriname te leiden naar die ‘Nieuwe Republiek’ van welvaart en leefplezier,” wordt benadrukt.

Naast Del Castilho wordt ook Jennifer Geerlings-Simons van de Nationale Democratische Partij genoemd als een sterke vrouwelijke kandidaat voor het presidentschap. Critici geven aan dat Simons een serieuze kans maakt.

DA’91 gelooft dat de tijd rijp is voor verandering en moedigt alle Surinamers aan om hun stem te laten horen voor een beter Suriname. “Laat deze kans niet aan ons voorbijgaan door weer op de oude, corrupte politici en hun partijen te stemmen die hun eigen belangen vooropstellen,” aldus de partij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KLM Boeing 777
Lifestyle

Nederlanders die nieuwe belastingregels zat zijn kunnen naar Suriname emigreren

suriname phaghwa
Lifestyle

Den Haag en Suriname bereiden zich voor op feest van verbondenheid tijdens Holi Phagwa

Foto EBS
Suriname

EBS verwacht volledig herstel stroomvoorziening binnenstad Paramaribo in de vooravond

revo revolutie bouterse 25 februari e1614246528497
Suriname

Mogelijke afwezigheid president Simons bij herdenking 25 februari ‘Revolutiedag’

PL paketten
Suriname

PL ondersteunt 300 moskeeën tijdens vastenmaand met voedselpakketten

President Simons vertrekt naar CARICOM-top in Saint Kitts and Nevis voor voorbereiding voorzitterschap 2027
Suriname

President Simons naar CARICOM-top voor voorbereiding voorzitterschap 2027

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws