• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Critici: VHP tracht macht te behouden via oude politieke tactieken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 mei 2025 09:00
in Suriname
chan santokhi fietsen

In de nasleep van de ondertekening van een intentieverklaring tussen de NDP, NPS, ABOP, PL, A20 en BEP, klinkt er scherpe kritiek richting de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP).

Volgens politieke waarnemers en critici zou de VHP alles in het werk stellen om aan de macht te blijven, onder meer door politieke partijtoppers als Gregory Rusland (NPS), Ronnie Brunswijk (ABOP) en andere leiders actief te benaderen om zich alsnog achter de VHP te scharen.

De VHP, onder leiding van partijvoorzitter en zittend president Chandrikapersad Santokhi, zou volgens deze critici voorafgaand aan de intentieverklaring persoonlijk contact hebben gezocht met alle betrokken partijleiders om steun te verkrijgen. De betrokken partijen zouden echter te kennen hebben gegeven hun woord reeds aan de NDP te hebben gegeven.

Nu de intentieverklaring is ondertekend, wordt volgens critici teruggegrepen op een oude politieke strategie: het inzetten van bekende publieke figuren die zich historisch fel tegen de NDP hebben uitgesproken, om verdeeldheid te zaaien – in het bijzonder binnen de NPS.

In dat kader wordt gewezen op de uitspraken van erevoorzitter Ronald Venetiaan, die zich negatief heeft uitgelaten over de samenwerking tussen de NPS en de NDP.

“Het is een doorzichtige poging om via het verleden invloed uit te oefenen op het heden,” aldus een anonieme partijfunctionaris.

Opvallend is dat sommige critici stellen dat deze strategie wordt ingegeven door invloed vanuit Nederland, met als doel de NDP opnieuw als onaanvaardbare coalitiepartner te framen. Daarbij wordt verwezen naar de 8 decembermoorden, een beladen hoofdstuk uit de Surinaamse geschiedenis, en de rol die Desi Bouterse daarin speelde.

“Bouterse is inmiddels al bijna een half jaar overleden. Waarom dan steeds die focus op hem?” vraagt een politieke analist zich af. “Het is duidelijk dat dit bedoeld is om emotie los te maken en partijen te verdelen.”

Er zijn zorgen dat de erevoorzitter van de NPS, Venetiaan, wordt misbruikt in dit politieke schaakspel, juist vanwege zijn historische positie als voorvechter van rechtvaardigheid en democratische waarden.

Zijn kritiek wordt in dit licht door sommigen gezien als een middel om druk uit te oefenen op het nieuwe samenwerkingsverband van politieke partijen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bloedtest buisjes
Gezondheid

Laboratoria druk met testen op chikungunya door toename klachten

su nl
Suriname

Nederlandse ambassade verwelkomt jonge Surinaamse erfgoedprofessionals na afronding masteropleidingen

vrowuennetwerk
Suriname

Wini Uma ABW bundelt vrouwelijke ondernemers in Para en daarbuiten

nieuw bestuur psychologen
Nederland

Nieuw bestuur psychologen en orthopedagogen zet in op versterking mentale gezondheid

zijin rosebel
Suriname

Zijin vraagt versterkte inzet politie en militairen rond mijngebied

voorlichting jeugd sipaliwini
Gezondheid

Meer dan 40 leerlingen VO Guyaba hebben nu beter begrip van HIV/AIDS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws