fbpx

Corruptiebestrijder kocht duurste huis ter wereld

Het duurste huis ter wereld blijkt eigendom van de man die met keiharde hand de corruptie in zijn land bevecht.

Kroonprins Mohammed bin Salman sloot enkele weken terug honderden prinsen, ministers, zakenlieden en andere vermogende inwoners van Saoedi-Arabië op in het luxueuze Ritz-Carlton dat tijdelijk dienst doet als vijfsterrengevangenis, omdat zij worden verdacht van corruptie.

5a36e3cafc7e9369138b4567 | GFC

 

Fortune schreef in december 2015 over het optrekje dat verkocht zou zijn aan een “anonieme koper uit het Midden-Oosten voor meer dan 301 miljoen dollar.”

De anonieme koper blijkt kroonprins Mohammed, die in dezelfde periode een jacht kocht (voor 500 miljoen dollar) en een schilderij van Leonardo da Vinci aan de muur liet hangen (catalogusprijs: 450 miljoen dollar).

BEKIJK OOK
Ondernemer Saya vraagt president communicatie en contact met volk

De aanschaf van het kasteel in Louveciennes in Frankrijk, in de buurt van Versailles, werd zorgvuldig afgeschermd door de inzet van lege vennootschappen in Frankrijk en Luxemburg.

De vennootschappen zijn eigendom van Eight Investment Company, een Saoedisch bedrijf dat wordt beheerd door de directeur van de persoonlijke stichting van de kroonprins.