• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Coroniaanse producenten kokosolie en honing ondervinden productiebelemmeringen door tekort aan grondstoffen

Patty door Patty
4 mei 2024 17:00
in Suriname
Kokosolie

Suriname nauwelijks zichtbaar op de internationale kokosolie markt

Coroniaanse producenten van kokosolie en honing staan voor een uitdaging vanwege een tekort aan grondstoffen, waardoor de productie momenteel niet voldoende kan worden voortgezet.

Dit probleem werd benadrukt door Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), die tijdens een discussieavond in Coronie aangaf dat deze producenten ondersteuning van de regering verdienen.

Tijdens de discussieavond met het thema “De Ontwikkeling van Coronie, hoe verder” benadrukte Rusland het belang van ondernemerschap en stelde hij dat de overheid de Coroniaanse ondernemers moet ondersteunen om stagnatie in de productie van kokosolie en honing te voorkomen.

Hij gelooft dat deze producten niet alleen lokaal kunnen worden gebruikt, maar bij voldoende productie zelfs geëxporteerd kunnen worden, wat bijdraagt aan de economische ontwikkeling van het district.

Rusland benadrukte verder dat het land geld nodig heeft en dat produceren en exporteren de sleutel zijn tot het verdienen van geld. Hij moedigde ondernemers aan om belastingen te betalen, zodat de staat kan zorgen voor onderwijs, gezondheidszorg, veiligheid en infrastructuur.

Henry Mac Donald, die de avond inleidde, sprak over de potentie van Coronie om het vooraanstaande district te worden op het gebied van veeteelt, visserij, landbouw en toerisme. Hij benadrukte ook de rol die Coronie kan spelen bij de ontwikkeling van de olie- en gasindustrie, gezien de ligging van het district.

Panellid Mohamed Khodabaks herinnerde eraan dat Coronie ooit zelfvoorzienend was en alles rechtstreeks naar het buitenland exporteerde. Hij noemde Coronie een landbouwkrachtcentrale die helaas is afgegleden naar afhankelijkheid.

Grasita Tolud sprak over de bekende boedelkwestie van Coronie en pleitte voor een website waarop elke Coroniaan kan bijdragen aan het oplossen van dit probleem. Ze benadrukte ook de behoefte aan agrarische opleidingen om Coronianen in staat te stellen te blijven en te ondernemen in hun thuisdistrict.

De discussieavond werd goed bezocht en de NPS zal de feedback van de aanwezigen verwerken in haar verkiezingsprogramma.

Rusland benadrukte dat de partij de input serieus neemt en meeneemt in haar plannen voor de toekomst van Coronie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ida thornhill kunst
Suriname

Nederlandse kunstliefhebbers ontdekken Surinaamse topkunstenares

[Aggregator] Downloaded image for imported item #430958
Suriname

Vrachtwagen brandt volledig uit aan Winston Churchillweg

Pompgemaal Wageningen 600x400 wakaypomp
Suriname

DNA-leden Jarbandhan en Raghoenandan stellen president vragen over acute crisis bij Wakay-pompgemaal

NCCR bereidt 40-voetcontainer met noodhulp voor naar Jamaica na orkaan Melissa
Suriname

Suriname stuurt 40-voetcontainer met noodhulp naar Jamaica na orkaan Melissa

Surinaamse verpleegkundige docenten in België voor kennisuitwisseling over verpleegkundig onderwijs
Gezondheid

Surinaamse verpleegkundige docenten naar België voor kennisuitwisseling

Politie vond gegijzelde man in Pikin Saron na ontvoering door vier gemaskerde mannen
Suriname

Gegijzelde man teruggevonden in Pikin Saron na ontvoering van erf Zwartbondstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws