• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

COP29: Suriname en partners lanceren G-Zero om klimaatbestendigheid te bevorderen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 november 2024 08:30
in Suriname
cop29 suriname chan santokhi

G-Zero, een forum van carbon-negatieve en carbon neutrale landen, is tijdens de COP29 Klimaattop in Bakoe, Azerbeidzjan, formeel gelanceerd.

Suriname is samen met Bhutan, Madagaskar en Panama mede-stichter van dit baanbrekende initiatief dat tot doel heeft de mondiale inspanningen richting een klimaatneutrale, klimaatbestendige wereld te bevorderen.

Bij de lancering van het forum op 12 november gaf ik aan dat dit een ideaal platform is voor carbon-negatieve en carbon neutrale landen om als een verenigde kracht op te treden en ervoor te zorgen dat de oproepen voor meer hulp worden gehoord en uitgevoerd. Carbon-negatieve en carbon neutrale landen zijn de ware kampioenen van klimaatactie.

Ondanks onze onwrikbare toewijding en het voorbeeldige model dat we andere landen bieden, ontvangen we vaak niet de erkenning en steun die we rechtmatig verdienen.

Daarom moeten we ons verenigen en pleiten voor onze positie in de wereldwijde gemeenschap, zodat onze stemmen worden gehoord en onze bijdragen worden erkend.

Bij de lancering waren tevens premier Tshering Tobgay van Bhutan en vertegenwoordigers van de leiders van Madagascar en Panama aanwezig.

De lidstaten van het nieuwe forum zullen samenwerken om ervaringen uit te wisselen, beleidsoplossingen uit te wisselen en technische expertise te ontwikkelen voor een duurzame wereld.

Bovendien streeft G-Zero ernaar de stemmen van carbon-negatieve en carbon neutrale landen in internationale klimaatbijeenkomsten te versterken.

Het zal ook werken aan het maximaliseren van gevarieerde en innovatieve financiering om koolstofputten te behouden en te verbeteren en de biodiversiteit te beschermen.

G-ZERO zal opereren met een roulerend voorzitterschap onder de lidstaten en ondersteund worden door een permanent secretariaat.

ShareTweetSend

Meer berichten

Hector Ingram & Ulrich Gravenbeek van RAW Energy
Suriname

Internationaal energiebedrijf RAW Energy onderzoekt mogelijkheden voor groene energieproductie in Para

Sheraldo Becker 14
Sport

Discussie rond Sheraldo Becker na gemiste kans tegen Panama

varken zeug
Gezondheid

LVV start landelijke pilot naar Afrikaanse Varkenspest

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws