GFC NIEUWSREDACTIE- Consumentenprijzen in Suriname zijn dit jaar in vergelijking tot een jaar eerder met 59.5% gestegen.
Dat blijkt uit de cijfers van de Stichting Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS). De prijzen zijn op maandbasis in maart ten opzichte van februari gemiddeld met 3.2% duurder.
De consumentenprijsindex is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten, bestemd voor consumptieve doeleinden.
zitten 316 items in het pakket en prijsopnames worden bij circa 630 meetpunten gedaan door de ABS.
Het gaat om prijzen die zijn opgenomen tussen 1 en 31 maart 2023.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.