• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Communicatie van regering Santokhi faalt, ondanks miljoenenuitgaven aan consultants

Patty door Patty
3 juni 2024 12:42
in Suriname
media pers televisie tv radio

VHP-parlementariër Cedric van Samson heeft scherpe kritiek geuit op de communicatie van de regering Santokhi gedurende de afgelopen vier jaar.

Hoewel de regering successen heeft geboekt, zoals de herstructurering van schulden, merkt de bevolking nauwelijks de positieve effecten hiervan door gebrekkige communicatie.

Dit roept vragen op bij critici, vooral gezien het feit dat de regering miljoenen SRD’s heeft uitgegeven aan consultants voor overheidscommunicatie.

Critici suggereren dat Van Samson mogelijk probeert het falende beleid van de regering goed te praten. Zij beweren dat de regering pijnlijke maatregelen heeft genomen die vooral gericht zijn op het bevoordelen van vrienden en familie.

Volgens deze critici schiet de communicatie tekort, niet door een gebrek aan inspanning, maar door de onpopulaire aard van het beleid zelf.

De afgelopen vier jaar heeft de regering Santokhi diverse maatregelen doorgevoerd die diep in de samenleving hebben gesneden. Deze maatregelen, hoewel vaak gepresenteerd als noodzakelijk voor economische stabiliteit en groei, hebben bij veel burgers geleid tot financiële moeilijkheden en onzekerheid.

Belastingverhogingen, bezuinigingen op sociale voorzieningen en stijgende kosten van levensonderhoud hebben de druk op de gemiddelde burger verhoogd.

Tegelijkertijd worden beschuldigingen van nepotisme en favoritisme steeds luider. Critici wijzen erop dat bepaalde regeringsbesluiten lijken te zijn genomen ten gunste van een kleine groep insiders en politieke bondgenoten. Dit patroon van vriendjespolitiek heeft geleid tot groeiende frustratie en wantrouwen binnen de samenleving.

Er zijn meldingen van overheidscontracten die zonder transparante aanbestedingsprocedures worden toegekend aan bedrijven die banden hebben met regeringsfunctionarissen. Deze praktijken hebben het beeld versterkt dat de regering niet in het belang van het volk handelt, maar eerder in het belang van een selecte groep.

Bovendien merken critici op dat de communicatie van de regering vaak bedoeld lijkt te zijn om deze controversiële beslissingen te verdoezelen in plaats van de werkelijke redenen en voordelen ervan uit te leggen.

De nadruk ligt vaak op het presenteren van een positief beeld, terwijl de realiteit voor veel burgers steeds zwaarder wordt. Deze discrepantie heeft geleid tot een groeiend gevoel van vervreemding en wantrouwen ten opzichte van de regering.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Daklozen in Paramaribo
Suriname

Geld alleen herstelt mensen niet, zegt Sonny Khoeblal over zwerversproblematiek

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Grondenrechtenmissie zet in op uitvoerbare stappen en lokale betrokkenheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws