• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Commissie Voorlichting Verkiezingen 2025 start informatiesessies voor speciale doelgroepen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 mei 2025 16:00
in Suriname
Double Positive 1

In aanloop naar de verkiezingen van 25 mei organiseert de Commissie Voorlichting Verkiezingen 2025 (CVV), onderdeel van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, informatiesessies voor speciale doelgroepen.

Deze groepen zijn in kaart gebracht door de Stichting Platform Integrale Samenwerking van Organisaties voor mensen met een Speciale hulpvraag (ISOS).

De voorlichtingsactiviteiten vinden plaats in de periode van 10 tot en met 17 mei.

De eerste sessie vond op zaterdag 10 mei plaats in het gebouw van de Mariaschool aan de Verlengde Keizerstraat en was bestemd voor Stichting Double Positive, die zich inzet voor mensen die leven met HIV en Aids.

Tijdens deze bijeenkomst gaf Sabitrie Gangapersad, voorzitter van de CVV, uitvoerige uitleg over het stemproces, het belang van de oproepingskaart, het correct invullen van het stembiljet en de gedragsregels op de verkiezingsdag.

Ook werd aandacht besteed aan de thema’s bijstand en volmacht. Er rezen tijdens de sessie vragen vanuit het publiek over het recht op bijstand, met name waarom mensen met een geestelijke beperking, analfabeten of mensen met dementie hiervan uitgesloten zijn.

Gangapersad lichtte toe dat de huidige kieswetgeving slechts bijstand toestaat aan personen met een lichamelijke beperking. “Het Kiesbesluit biedt alleen aan lichamelijk hulpbehoevende kiezers de mogelijkheid om bijstand te vragen,” aldus Gangapersad.

Bianca Graskamp, voorzitter van Stichting ISOS, benadrukte het belang van deze voorlichtingscampagne: “Jarenlang kregen deze doelgroepen nauwelijks informatie over hun kiesrecht. Zij willen ook hun stem laten horen. Door deze reeks sessies, in samenwerking met BiZa, zorgen we ervoor dat niemand wordt buitengesloten. We gaan naar de mensen toe.”

De CVV zet de komende dagen haar sessies voort bij verschillende instellingen, om de verkiezingsvoorlichting breed en inclusief aan te bieden.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouwen natio voetbal
Sport

Natio Uma klaar voor WK-kwalificatie met nieuwe bondscoach Mark de Vries

vrienden sociaal
Lifestyle

Waarom lijken Surinaamse jongeren beter Engels te spreken dan Nederlandse?

vrouw oud senior
Column

Eenzaam oud worden blijft grote zorg voor Surinamers in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws