• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

CLO-voorzitter Hooghart uit bezorgdheid over misstanden bij woningfinanciering en medische voorzieningen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 augustus 2024 07:31
in Suriname
Ronald Hooghart 2018 2 cropped e1614074446378

De Centrale van Landsdienaren Organisaties (CLO) heeft in een brief gericht aan president Chandrikapersad Santokhi van Suriname, de voorzitter van De Nationale Assemblee, de minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, en de minister van Volksgezondheid, haar ernstige bezorgdheid geuit over de toenemende misstanden rondom woningfinanciering en medische voorzieningen in het land.

In de brief, ondertekend door CLO-voorzitter Ronald Hooghart, wordt aangegeven dat de maatregelen die bedoeld zijn om de woningnood in Suriname te verlichten, juist de armste bevolkingsgroepen extra zwaar belasten.

De CLO stelt dat er excessieve kosten worden opgelegd aan huiseigenaren en bewoners, onder andere door notarissen en landmeters, waarbij betalingen vaak geëist worden in buitenlandse valuta.

Dit maakt het voor de lagere inkomensgroepen vrijwel onmogelijk om hun betalingen af te ronden en hun eigendom veilig te stellen.

Daarnaast heeft de CLO ook kritiek geuit op de huidige staat van de gezondheidszorg. Volgens de organisatie hebben mensen in de lagere sociale klassen grote moeite om toegang te krijgen tot essentiële medische zorg.

Het instituut ARMULOV en het SZF worden ervan beschuldigd patiënten te dwingen grote bedragen in US-dollars bij te passen voor noodzakelijke medische behandelingen in het buitenland, zoals in Colombia.

De CLO roept de overheid op om onmiddellijk actie te ondernemen om deze misstanden aan te pakken en te zorgen voor een eerlijker systeem dat de meest kwetsbaren in de samenleving beschermt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

instagram sociale media telefoon smartphone mobiel
Lifestyle

102-jarige Surinamer die recent overleed was nog volop actief op sociale media

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

voetbal sport
Sport

Onzekerheid rond vertrek U17 Natio Suriname voor CONCACAF-toernooi

adhin en frnse ambassadeur
Suriname

Surinaams parlement sleutel tot afronding EU-buitengrensakkoord

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428760
Suriname

Man aangehouden na zware mishandeling in Nickerie

zijin rosebel 3
Suriname

Zijin Rosebel organiseert eerste mijnbouwvaardighedenwedstrijd in 22 jaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws