• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Chinezen willen Suriname helpen met duurzaam bosbeheer en carbon credits

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 augustus 2024 07:17
in Suriname, Technologie
BOS

Minister David Abiamofo heeft de vertegenwoordiging van de organisatie China National Forest Products Industry Corporation (CFGC) ontvangen.

Op 10 augustus bezocht de Chinese delegatie het hoofdkwartier van het ministerie, alwaar voor de NH-bewindsman en zijn directieteam een presentatie is verzorgd.

Tijdens de presentatie is CFGC ingegaan op mogelijkheden voor duurzaam bosbeheer alsook carbon credits. China National Forest Products Industry Corporation (CFGC) is een staatsbedrijf, gespecialiseerd in onder andere bosbeheer.

Tevens biedt de organisatie diensten aan op het gebied van zaailingen, bos- en graslandbeheer en ecologisch herstel, waarmee het bijdraagt aan duurzame milieuprojecten.

Gezien de leidende rol van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen op het gebied van water, energie en mijnbouw, zijn er veelbelovende vooruitzichten voor samenwerking op het gebied van klimaatdata, hernieuwbare energie en ecologisch herstel.

De minister geeft aan dat het verlies van onze bossen vooral te wijten is aan de activiteiten in de kleinschalige goudmijnbouwsector. Eveneens om deze redenen is eerder een traject tot hervorming van de kleinschalige goudsector gestart.

Volgens minister David Abiamofo is er een duidelijke intentie tot samenwerking op het gebied van klimaatdata, hernieuwbare energie en herbebossing, en wordt er uitgekeken naar het moment van de vastlegging van de wederzijdse intenties in een Memorandum of Understanding (MoU).

ShareTweetSendSend

Meer berichten

duikers
Suriname

Dc Vijfhoven pakt waterproblemen in Latour aan

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437955
Suriname

President Simons prijst bijdrage Haïtianen aan Suriname

Hikmat Mahawat Khan2
Suriname

Ruim een half miljard USD uit de lening van Bank of America is verdampt, foute deal afgesloten door Simons; peh a moni deh? 

Kaarsen kaars
Suriname

Bromfietser overleden na aanrijding met vrachtwagen

Ied ul Adha offerfeest islam moslim
Suriname

Woensdag 27 mei gelijkgesteld met zondag vanwege Offerfeest

ophalen trens goot kanaal
Suriname

Werkzaamheden aan sluizen moeten wateroverlast in Commewijne beperken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws