• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Centrale Bank doet aanzet tot ontwikkeling huizenprijsindex

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 april 2023 08:54 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:48
in Nieuws
huizen woning 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Centrale Bank van Suriname (CBvS) doet een aanzet tot het ontwikkelen van een “Residential Property Price Index” (RPPI).

De RPPI, vrij vertaald de residentiële vastgoedprijsindex, is een huizenprijsindex die de gemiddelde prijs van alle door gezinshuishoudens gekochte woningen weergeeft, ongeacht of deze nieuwe of reeds bestaande zijn.

De relatie tussen financiële stabiliteit en de index is dat stijgende schulden ter financiering van onroerend goed, risico’s kunnen opleveren voor huishoudens, banken en de gehele economie.

Stijging van de huizenprijzen als gevolg van bijvoorbeeld een toenemende vraag, kan op termijn uitgroeien tot crises, aangezien schuldaflossingen hoger kunnen worden dan gezinsinkomens met als gevolg dat huishoudens hun hypotheken niet meer kunnen aflossen.

De index kan voor diverse doeleinden worden gebruikt, onder meer:

a. als macro-economische indicator van economische groei;
b. voor gebruik in monetair beleid en inflatiedoelstellingen;
c. als financiële stabiliteits- of soliditeitsindicator om risicoblootstelling te meten;
d. als deflator in de nationale rekeningen;
e. voor het schatten van de waarde van woningen als onderdeel van het vermogen;
f. voor inzicht in de besluitvorming van een individu over het al dan niet kopen (of verkopen) van een woning;
g. voor het maken van interregionale en internationale vergelijkingen.

Gezien bovengenoemd belang heeft de CBvS het initiatief genomen om technische assistentie aan te vragen bij de Caribbean Regional Technical Assistance Centre (CARTAC), de regionale werkarm van het Internationaal Monetair Fonds, om zich gezamenlijk met relevante belanghebbenden te buigen over de samenstelling van een RPPI voor Suriname.

In dit kader verzorgt de heer Christopher Jenkins, als IMF-consultant, een workshop in de periode 24 -28 april. Deze workshop is gericht op het ontwikkelen van een huizenprijsindex voor Suriname en de analyse van de prijsontwikkelingen binnen de huizenmarkt in relatie tot de macro-economische grootheden en de financiële sector.

Mis dit niet:

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Participanten in deze workshop zijn naast medewerkers van de CBvS, het Management Instituut voor Grondregistratie en Land Informatie Systeem (MI-GLIS), het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS), en de Stichting Planbureau Suriname (SPS).

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws