• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CARIBEX 2023

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 april 2023 13:10 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:45
in Nieuws
CARIBEX 2023

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de operatie “CARIBEX 2023” van de Braziliaanse Marine werd, op 31 maart, een receptie gehouden aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi” van de Braziliaanse Marine, waaraan ambassadeur Raphael Azeredo en de ministers van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, en Defensie, Krishnakoemarie Mathoera, naast de Bevelhebber van het Nationaal Leger van Suriname, Kolonel Kioe A Sen hebben deelgenomen.

In de toespraken tijdens het evenement benadrukten ambassadeur Azeredo en minister Mathoera het belang van samenwerking op het gebied van defensie tussen Brazilië en Suriname, waarin “CARIBEX” een reguliere uitwisselings- en opleidingsactiviteit is.

Het schip “Iguatemi”, met een bemanning van 51 militairen, was van 29 maart tot 3 april 2023 aangemeerd bij de Dr. Jules Sedney Haven, in Paramaribo, tijdens Operatie “Caribex 2023”.

De operatie werd geleid door de Commandant van de Task Group van de Braziliaanse Marine, Kapitein-ter-zee Ondiara Barbosa, Commandant van de Noordelijke Marine Patrouille Groep.

Suriname is sinds 1983 een bestemming voor “CARIBEX”. Dit jaar begon de operatie op 6 maart en zal op 13 april eindigen. De steden Cayenne (Frans-Guyana) en Georgetown (Guyana) omvatten ook de operatie van de Braziliaanse Marine.

In Paramaribo werd training gegeven over operaties in logistieke ondersteuningsmissies, zoek-en reddingsoperaties, patrouilles en marine-inspectie voor Surinaamse officiers en onderofficiers, aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi”, met als doel hen vertrouwd te maken met de operationele activiteiten die worden uitgevoerd op van de schepen van de Braziliaanse Marine.

Er werden ook vergaderingen gehouden met civiele en militaire autoriteiten om de verbetering en haalbaarheid van toekomstige oefeningen te bespreken, evenals nieuwe mogelijkheden voor samenwerking.

De Defensie, Marine en Landmacht Attaché Kantoor verleende ondersteuning bij de voorbereidingen voor de “CARIBEX 2023” operatie en de agenda van activiteiten in Suriname.

Mis dit niet:

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Regering wil uiterlijk in 2030 overal schoon drinkwater.
Nieuws

Regering zet in op landelijke uitbreiding van water- en stroomvoorziening

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws