• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CARIBEX 2023

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 april 2023 13:10 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:45
in Nieuws
CARIBEX 2023

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de operatie “CARIBEX 2023” van de Braziliaanse Marine werd, op 31 maart, een receptie gehouden aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi” van de Braziliaanse Marine, waaraan ambassadeur Raphael Azeredo en de ministers van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, en Defensie, Krishnakoemarie Mathoera, naast de Bevelhebber van het Nationaal Leger van Suriname, Kolonel Kioe A Sen hebben deelgenomen.

In de toespraken tijdens het evenement benadrukten ambassadeur Azeredo en minister Mathoera het belang van samenwerking op het gebied van defensie tussen Brazilië en Suriname, waarin “CARIBEX” een reguliere uitwisselings- en opleidingsactiviteit is.

Het schip “Iguatemi”, met een bemanning van 51 militairen, was van 29 maart tot 3 april 2023 aangemeerd bij de Dr. Jules Sedney Haven, in Paramaribo, tijdens Operatie “Caribex 2023”.

De operatie werd geleid door de Commandant van de Task Group van de Braziliaanse Marine, Kapitein-ter-zee Ondiara Barbosa, Commandant van de Noordelijke Marine Patrouille Groep.

Suriname is sinds 1983 een bestemming voor “CARIBEX”. Dit jaar begon de operatie op 6 maart en zal op 13 april eindigen. De steden Cayenne (Frans-Guyana) en Georgetown (Guyana) omvatten ook de operatie van de Braziliaanse Marine.

In Paramaribo werd training gegeven over operaties in logistieke ondersteuningsmissies, zoek-en reddingsoperaties, patrouilles en marine-inspectie voor Surinaamse officiers en onderofficiers, aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi”, met als doel hen vertrouwd te maken met de operationele activiteiten die worden uitgevoerd op van de schepen van de Braziliaanse Marine.

Er werden ook vergaderingen gehouden met civiele en militaire autoriteiten om de verbetering en haalbaarheid van toekomstige oefeningen te bespreken, evenals nieuwe mogelijkheden voor samenwerking.

De Defensie, Marine en Landmacht Attaché Kantoor verleende ondersteuning bij de voorbereidingen voor de “CARIBEX 2023” operatie en de agenda van activiteiten in Suriname.

Mis dit niet:

Bestuurder (78) valt vermoedelijk in slaap achter het stuur en veroorzaakt frontale botsing

QRT houdt twee verdachten aan na vermoedelijke diefstal met geweld

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Vermoeidheid vermoedelijke oorzaak van ernstig verkeersongeval
Suriname

Bestuurder (78) valt vermoedelijk in slaap achter het stuur en veroorzaakt frontale botsing

Politie onderzoekt rol van twee mannen bij diefstal met geweld
Suriname

QRT houdt twee verdachten aan na vermoedelijke diefstal met geweld

Regering blokkeert salarissen van 1.448 afwezige ambtenaren
Suriname

Overheid pakt ‘spookambtenaren’ aan met salarisblokkades

Regering ziet diplomatie als sleutel tot economische groei
Suriname

Minister Bouva: Internationale missies openen deuren voor nieuwe investeringen

Local Content en Transfer Pricing Wetgeving voor maximale opbrengsten en brede ontwikkeling.
Suriname

DNL presenteert wetten voor duurzame groei

QRT houdt verdachte aan na mishandeling en vermeende vuurwapenbedreiging
Suriname

Quick Response Team houdt verdachte aan na mishandeling en vermeende bedreiging met vuurwapen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws