• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CARIBEX 2023

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 april 2023 13:10 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:45
in Nieuws
CARIBEX 2023

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de operatie “CARIBEX 2023” van de Braziliaanse Marine werd, op 31 maart, een receptie gehouden aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi” van de Braziliaanse Marine, waaraan ambassadeur Raphael Azeredo en de ministers van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, en Defensie, Krishnakoemarie Mathoera, naast de Bevelhebber van het Nationaal Leger van Suriname, Kolonel Kioe A Sen hebben deelgenomen.

In de toespraken tijdens het evenement benadrukten ambassadeur Azeredo en minister Mathoera het belang van samenwerking op het gebied van defensie tussen Brazilië en Suriname, waarin “CARIBEX” een reguliere uitwisselings- en opleidingsactiviteit is.

Het schip “Iguatemi”, met een bemanning van 51 militairen, was van 29 maart tot 3 april 2023 aangemeerd bij de Dr. Jules Sedney Haven, in Paramaribo, tijdens Operatie “Caribex 2023”.

De operatie werd geleid door de Commandant van de Task Group van de Braziliaanse Marine, Kapitein-ter-zee Ondiara Barbosa, Commandant van de Noordelijke Marine Patrouille Groep.

Suriname is sinds 1983 een bestemming voor “CARIBEX”. Dit jaar begon de operatie op 6 maart en zal op 13 april eindigen. De steden Cayenne (Frans-Guyana) en Georgetown (Guyana) omvatten ook de operatie van de Braziliaanse Marine.

In Paramaribo werd training gegeven over operaties in logistieke ondersteuningsmissies, zoek-en reddingsoperaties, patrouilles en marine-inspectie voor Surinaamse officiers en onderofficiers, aan boord van het Oceaan Ondersteuningsvaartuig “Iguatemi”, met als doel hen vertrouwd te maken met de operationele activiteiten die worden uitgevoerd op van de schepen van de Braziliaanse Marine.

Er werden ook vergaderingen gehouden met civiele en militaire autoriteiten om de verbetering en haalbaarheid van toekomstige oefeningen te bespreken, evenals nieuwe mogelijkheden voor samenwerking.

De Defensie, Marine en Landmacht Attaché Kantoor verleende ondersteuning bij de voorbereidingen voor de “CARIBEX 2023” operatie en de agenda van activiteiten in Suriname.

Bekijk ook:

Nieuwe FIFA-regel kan Suriname historische kans geven op WK 2030

Exportverbod opgeheven: Surinaamse vissers kunnen weer leveren aan de Verenigde Staten

ShareTweetSendSend

Meer berichten

natio svb surinaams elftal
Sport

Nieuwe FIFA-regel kan Suriname historische kans geven op WK 2030

Verenigde Staten heropenen markt voor Surinaamse grondvis.
Suriname

Exportverbod opgeheven: Surinaamse vissers kunnen weer leveren aan de Verenigde Staten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws