• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Campagnes op sociale media storten Surinaamse samenleving in zee van haat en verdeeldheid

R. Pinas door R. Pinas
3 augustus 2024 00:00
in Column
verbaasd schrik geschrokken bang angst schock 6 telefoon

COLUMN- In de afgelopen maanden is er een verontrustende trend ontstaan op sociale media, waarbij personen doelbewust haatzaaien jegens president Chan Santokhi en andere leden van de Surinaamse regering.

Deze haatcampagnes en ordinaire scheldpartijen zijn niet alleen beledigend, maar hebben nu ook desastreuze gevolgen voor ons land.

Allereerst torpedeert deze negatieve retoriek het vertrouwen in onze leiders en onze democratische processen.

Wanneer wij constant worden blootgesteld aan haatdragende berichten, kunnen velen in Suriname het gevoel krijgen dat de regering incompetent of corrupt is, ongeacht de werkelijke prestaties en inspanningen van de leiders.

Dit leidt nu al steeds meer tot een afname van het respect voor autoriteit en een algemene desillusie met het politieke systeem.

Daarnaast kan de verspreiding van haat leiden tot sociale verdeeldheid. Wanneer wij herhaaldelijk worden blootgesteld aan vijandige boodschappen, kan dit polarisatie in de hand werken en bevolkingsgroepen uit elkaar drijven.

Dit creëert een vijandige omgeving waarin samenwerking en dialoog moeilijk, zo niet onmogelijk, worden.

Een ander ernstig gevolg is het effect op de geestelijke gezondheid van zowel de doelwitten als de bredere bevolking.

Mis dit niet:

Begrijpend lezen lijkt voor velen binnen Surinaamse samenleving een probleem te zijn

Nederlandse stagiaires fietsen door Paramaribo, maar weten hun ouders hoe gevaarlijk dat is?

Constant blootgesteld worden aan negatieve en haatdragende boodschappen kan leiden tot stress, angst en depressie.

Dit geldt niet alleen voor de slachtoffers van de haatcampagnes, maar ook voor de mensen die deze boodschappen consumeren.

Het is duidelijk dat wij in Suriname in een negatieve spiraal zijn terechtgekomen. Deze constante negativiteit, aangedreven door sociale media dreigt de sociale cohesie en de politieke stabiliteit van ons land verder te ondermijnen.

Het is hoognodig dat we ons bewust worden van deze trend en actief stappen ondernemen om haatzaaien tegen te gaan en een meer positieve en constructieve dialoog te bevorderen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

man lezen boek leren studeren
Column

Begrijpend lezen lijkt voor velen binnen Surinaamse samenleving een probleem te zijn

Het verkeer in Suriname is onberekenbaar.
Column

Nederlandse stagiaires fietsen door Paramaribo, maar weten hun ouders hoe gevaarlijk dat is?

N337LR zanderij airport
Column

Deze Surinaamse vrouwen maken van hun vakantie in Nederland een slimme bijverdienste

Lang wachten op diverse soorten poststukken vanuit Nederland naar Suriname.
Column

Brievenpost tussen Nederland en Suriname lijkt teruggebracht naar een ander tijdperk

Suriname is geen landbouwparadijs, maar heeft wel vruchtbare grond. Foto: Landbouw/tulpen in Nederland
Column

Nederlandse boeren, kijk eens naar Suriname

scheveningen strand den haag nederland
Column

Hindostanen in Den Haag laten zien dat integratie en eigen identiteit uitstekend samengaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws