• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Campagnes met staatsgeld: de echte crisis van Suriname volgens Mungra

Shafely King door Shafely King
4 juli 2025 13:40
in Suriname
mungra dharm 2

DNL: Vandaag de PG, morgen de rechters

In een ingezonden artikel aan GFC Nieuws uit ir. Dharmvir Mungra zijn zorgen over de huidige politieke gang van zaken.

Hij reageert op de oplopende staatsschuld en het grootschalige gebruik van staatsmiddelen in de aanloop naar de verkiezingen.

Hieronder zijn volledige kijk op de situatie:

De recente cijfers van het Bureau voor de Staatsschuld (SDMO) onthullen een schokkende realiteit: tot en met maart van dit jaar is de schuld van de Surinaamse overheid bij de Centrale Bank gestegen van SRD 8,7 miljard naar SRD 16,9 miljard—een toename van maar liefst 93%.

Maar wat sindsdien heeft plaatsgevonden, tart werkelijk elke verbeelding.

In de aanloop naar de verkiezingen is de situatie volledig geëscaleerd.

Nog nooit in onze geschiedenis is er op zó’n grote schaal met overheidsgeld gestrooid.

Strategische groepen zoals studenten, ambtenaren, gepensioneerden en andere kiezers zijn overspoeld met cadeautjes, bonussen, contant geld en andere vormen van politieke gunsten.

Volgens voorzichtige schattingen van deskundigen evenaren de kosten van deze verkiezingsuitgaven inmiddels de reeds torenhoge schuldenlast van de maanden ervoor.

Onder het bewind van president Chandrikapersad Santokhi is het Surinaamse volk op ongekende schaal misleid en financieel uitgehold.

In plaats van structurele investeringen in onderwijs, gezondheidszorg of economische versterking, is de staatskas geplunderd om partijpolitieke belangen te dienen.

Dit is geen democratie—dit is georganiseerde misleiding.

De beloofde economische redding is uitgebleven.

De koers is gestegen, de koopkracht gedaald, en het vertrouwen van de burger in de democratische rechtsstaat is ernstig beschadigd.

Suriname bevindt zich anno 2025 in een diepere financiële crisis dan vijf jaar geleden.

Het is tijd voor actie. Er is dringend behoefte aan wetgeving die het misbruik van publieke middelen voor politieke doeleinden strafbaar stelt.

Een transparante en afdwingbare wet op de financiering van politieke partijen is essentieel.

Alleen met strenge sancties en onafhankelijke controlemechanismen kunnen we onze democratie beschermen tegen cynische manipulatie.

Suriname verdient leiderschap dat rekenschap aflegt, geen verkiezingscircus gefinancierd met belastinggeld.

Het volk verdient transparantie, integriteit en een toekomst waarin publieke middelen worden ingezet voor publieke belangen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Uitlaatpijp bromfiets motorfiets
Suriname

Inwoners blij met actie politie tegen aanhoudende geluidsoverlast bromfietsers

appels bedorven suriname
Suriname

Consumenten gooien appels weg na teleurstelling

Ramsaran
Suriname

Ramsaran bij bevordering militairen: Dit is een zichtbaar teken dat wij doen wat wij zeggen

leerkrachten nickerie
Nederland

Docent uit Amsterdam stelt dat Surinaams onderwijs controle op werkuren mist

Stank
Lifestyle

Consumenten verdeeld over stank in winkels Paramaribo

suriname india nederland vlag
Suriname

Sonny Khoeblal: Suriname zit niet vast door onkunde, maar door hardnekkige onwaarheden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws