• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cadeaubonnen, het nieuwe betaalmiddel in de decembermaand in Suriname

Shafely King door Shafely King
16 december 2024 08:00
in Suriname
kadobon gift card cadeaubon

In Suriname lijkt de giftcard ofwel cadeaubon steeds meer aan populariteit te winnen, vooral tijdens de feestdagen.

Eén specifieke giftcard van een groot Surinaams supermarktbedrijf valt op vanwege zijn brede toepasbaarheid.

Wat deze cadeaubonnen bijzonder maakt, is dat ze niet alleen in supermarkten, maar ook bij diverse andere winkels en bedrijven in het land te gebruiken zijn.

Dit maakt de kaart een veelzijdig en waardevol betaalmiddel.

“Ik gebruik de giftcard niet alleen om boodschappen te doen, maar ook om bijvoorbeeld kleren te kopen”, vertelt een gebruiker.

Een opvallende trend is dat sommige mensen hun waardebonnen verkopen voor minder dan de nominale waarde. Dit gebeurt vooral wanneer ze snel contant geld nodig hebben.

Dit heeft geleid tot een kleine handel, zo verneemt GFC Nieuws, waarbij opkopers de kaarten tegen een lagere prijs overnemen en later zelf gebruiken of doorverkopen.

De giftcards lijken een vaste plek te veroveren in het Surinaamse betaalsysteem.

Zeker in de drukke decembermaand, waarin cadeaus en praktische betaaloplossingen belangrijk zijn, blijkt de giftcard een populaire keuze.

In andere landen, bijvoorbeeld Nederland, komt het soms zelfs voor dat kadobonnen worden weggegooid.

Uit onderzoek van de Magazine Media Associatie blijkt namelijk dat 25% van de Nederlanders weleens een ongebruikt sinterklaas- of kerstcadeau weggooit.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

case ge
Suriname

Lancering educatieve publicatie over slavernijverleden in Paramaribo

Delano Landvreugd geïnstalleerd als president-commissaris van Maritieme Autoriteit Suriname
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen MAS wil extra inkomsten uit olie- en gassector

gevangenis celstraf
Suriname

Voormalig CBvS-governor opgenomen in ziekenboeg van CPI Santo Boma

robert van trikt 419817 PfXvrLGP
Suriname

Politie haalt Van Trikt op voor resterende gevangenisstraf

censusmateriuaal
Suriname

ABS doneert Censusmaterialen aan scholen en ministeries

jarbandhan 1
Suriname

UMA: Verdraaiing woorden Jarbandhan ondermijnt zuiver parlementair debat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws