• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Buurten worden mogelijk uitgeschakeld als er geen oplossing komt voor de noodopwekking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 maart 2025 09:00
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Minister Stanley Raghoebarsing heeft opnieuw gewaarschuwd dat, indien de benodigde noodopwekking niet geregeld wordt, Suriname te maken zal krijgen met loadshedding.

“Buurten zullen dan gepland moeten worden uitgeschakeld. Niemand wil loadshedding en niemand wil verhoogde kosten,” benadrukte de bewindsman.

Hij steunt de oproep van de Energie Bedrijven Suriname (EBS) om zuinig om te gaan met elektriciteit, omdat elke kilowattuur minder uit het stuwmeer resulteert in hogere kosten voor het bedrijf.

“Het is van cruciaal belang dat we zuinig omgaan met stroom, anders stijgen de kosten voor EBS enorm,” zei Raghoebarsing.

De minister gaf in het programma Welingelichte Kringen aan dat, ondanks de eerdere voornemens van de regering om de subsidie af te bouwen, dit via verschillende constructies nog steeds niet gebeurt.

Maandelijks wordt er door Financiën en Planning duizenden barrels olie betaald die via Staatsolie aan de EBS worden geleverd. EBS is echter niet in staat om deze kosten zelf te dekken.

Volgens Raghoebarsing zou de EBS nu ruim SRD 250 miljoen per maand moeten betalen, maar EBS beweert dat dit bedrag lager is, namelijk SRD 160 miljoen.

“Echter, het bedrijf is niet in staat om dit bedrag te betalen. Dit leidt tot een tekort van SRD 160 miljoen per maand, wat een directe impact heeft op de financiering van sociale voorzieningen,” verklaarde de minister.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433191
Suriname

Suriname en Nederland versterken banden na eerste ontmoeting Bouva en Berendsen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433189
Suriname

Suriname benadrukt regionale samenwerking tijdens CELAC-top in Bogotá

kaseko leeflabg rosita
Suriname

Stichting K.A.S.E.K.O. en Universiteit Utrecht bundelen krachten voor Kaseko-erfgoed

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433193
Suriname

SITA lanceert derde Business Barometer Survey voor Surinaamse bedrijven

din instituut
Suriname

DIN en Sur Estate Group slaan de handen ineen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432978
Suriname

Team Speciale Diensten spreekt vertrouwen uit in nieuwe korpschef KPS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws