• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Business class naar Paramaribo zorgt voor opgetrokken wenkbrauwen bij Nederlanders

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 februari 2026 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
business class vlucht reizen vliegen

'Surinamer met 'voldoende geld' mag zijn succes niet vieren met business class ticket naar Paramaribo.' Illustratiefoto.

Een Surinaamse Nederlander uit de regio Amsterdam kreeg op zijn werk een flinke portie cynisme te verduren nadat hij business class naar Suriname vloog.

“Succes mag blijkbaar niet gevierd worden in Nederland”, vertelde hij aan GFC Nieuws Lifestyle via WhatsApp.

Zijn ervaring laat een opvallend verschil zien tussen de Nederlandse ‘doe maar normaal’ mentaliteit en de manier waarop in Surinaamse kringen wordt omgegaan met zichtbaar succes.

Reacties vol cynisme

De man ontving op zijn werkplek verschillende opmerkingen over zijn keuze om business class te vliegen.

Collega’s lieten weten dat iedereen toch op hetzelfde moment in Paramaribo aankomt en dat het geld beter besteed had kunnen worden. De reacties maakten duidelijk dat zijn luxe vlucht niet bepaald werd gewaardeerd door zijn omgeving.

Nederlandse soberheid botst met Surinaamse trots

De kritiek past in een breder patroon dat recent ook zichtbaar werd toen schaatster Jutta Leerdam na haar olympisch goud met een privévliegtuig vloog. Ook zij kreeg te maken met ophef.

Deze Nederlandse manier van denken vindt zijn oorsprong deels in het calvinisme, dat bescheidenheid en soberheid hoog in het vaandoen heeft staan.

Rijkdom mag er zijn, maar moet wel discreet blijven volgens de Nederlandse culturele normen.

Verschillende waardering van succes

In veel Surinaamse gemeenschappen wordt het juist gewaardeerd als mensen hun succes laten zien. Een business class ticket naar Suriname staat symbool voor hard werken en vooruitgang.

Voor Surinamers in Nederland is de reis naar het thuisland vaak emotioneel geladen en sociaal belangrijk.

De upgrade naar business class wordt dan gezien als een welverdiende beloning, niet als overbodige luxe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

goud
Suriname

Regering verlaagt goudroyalty van 4,5 naar 3,5 procent om illegale handel tegen te gaan

BGVS-directeur Joemai werkt aan vernietiging van vervallen medicijnen en hervormingen in bedrijfsvoering
Suriname

BGVS meldt verlies van 1,3 miljoen dollar aan vervallen medicijnen bij minister

protest actie suriname
Suriname

Onderwijsbond dreigt met acties om loonongelijkheid

procureur generaal paragsingh
Suriname

Loonstrook procureur-generaal gaat viraal

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

Simons verdedigt benoemingsbeleid bij RvC’s

slm surinam airways
Suriname

Del Castilho fileert benoemingen bij staatsbedrijven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws