• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Buitenshuis eten duwt huishoudens in Suriname naar financiële afgrond

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2023 18:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:39
in Opinie
Bankroet2

OPINIE- In Suriname, net als in vele andere landen, streven huishoudens naar financiële stabiliteit en welzijn.

Het groeiende fenomeen van uit eten gaan, vooral onder mensen met een krap budget, is echter een zorgwekkende trend die serieus moet worden genomen.

Het uitgeven van een groot deel van het inkomen aan eten buitenshuis kan het maandelijkse budget aanzienlijk belasten.

Terwijl uit eten gaan gemak en genot kan bieden, zijn de kosten vaak veel hoger dan het bereiden van maaltijden thuis.

Mensen die al worstelen met een krappe beurs kunnen zichzelf in een benarde financiële situatie brengen.

De gevolgen kunnen variëren van onvermogen om noodzakelijke uitgaven te dekken, zoals huur of medische kosten, tot verhoogde schulden.

Wat misschien een onschuldige levensstijlkeuze lijkt, kan leiden tot een vicieuze cirkel van financiële instabiliteit en stress.

Budgetbeheersing betekent het maken van verantwoorde keuzes en het stellen van prioriteiten. Investeren in gezonde, thuis bereide maaltijden kan niet alleen bijdragen aan financiële gezondheid, maar ook aan fysieke welzijn.

Mis dit niet:

Nederland moet negatief reisadvies voor Suriname serieus overwegen

Een groot gezin kan voor Surinaamse kinderen meer nadelen hebben dan ouders beseffen

Het is tijd om bewustzijn te creëren over deze kwestie en verantwoordelijk budgetbeheer in Suriname te bevorderen.

C. Wallerlei

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KLM Boeing 777 op Schiphol
Opinie

Nederland moet negatief reisadvies voor Suriname serieus overwegen

paramaribo stadscentrum suriname
Column

Een groot gezin kan voor Surinaamse kinderen meer nadelen hebben dan ouders beseffen

Sympathisanten van de VHP.
Opinie

De ontduiveling van de Surinaamse politiek begint bij de VHP

President Jennifer Simons ontving tijdens de Nationale Veiligheidsconferentie het Nationaal Strategisch Veiligheidsbeleidsplan 2026 tot 2031. Foto: CDS
Opinie

Veiligheid is geen Excel-sheet: president Simons, grijp in!

Surinaamse gezondheidszorg bevindt zich al jaren in de intensive care
Opinie

Het Surinaamse zorginfarct: als blik belangrijker wordt dan mensenlevens

2 crime misdaad politie plaats delict moord
Opinie

Na weer een dodelijke beroving: waar blijft het concrete veiligheidsplan?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws