• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunswijk over PL: “Neutrale minister voor Biza was afgesproken”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 december 2024 17:06
in Suriname
brunswijk ronnie abop

Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft gereageerd op de spanningen binnen de coalitie over de benoeming van Delano Landvreugd als nieuwe minister van Binnenlandse Zaken (Biza).

Volgens Brunswijk was de Pertjajah Luhur (PL) van Paul Somohardjo vooraf op de hoogte gesteld dat er een neutrale minister zou worden benoemd.

Brunswijk voegde eraan toe dat president Chan Santokhi tijdens een overleg duidelijk heeft gemaakt niet te zullen kiezen uit de lijst van 28 kandidaten die door de PL waren voorgesteld.

Als alternatief is afgesproken dat de PL een andere post mag invullen. De partijen zullen hierover opnieuw in gesprek gaan.

Somohardjo zou wel zijn onvrede hierover tijdens het overleg hebben geuit. Hij zou hebben gereageerd met: “Je kan geen Ferrari van mij afpakken en mij daarvoor een fiets geven.”

Ondanks deze uitspraak blijft de PL officieel deel uitmaken van de coalitie, al was de partij niet vertegenwoordigd bij de beëdiging van Landvreugd vanmiddag.

President Santokhi beëdigde vandaag niet alleen Landvreugd als nieuwe minister van Binnenlandse Zaken, maar ook twee onderministers: Maurits Hassankhan (Biza) en Sieuw Ramsukul (Grondbeleid en Bosbeheer).

De president sprak zijn waardering uit voor de bijdrage van de voormalige minister, Bronto Somohardjo. Santokhi benadrukte dat de verdiensten van de ex-minister niet onopgemerkt zijn gebleven.

Mis dit niet:

Hoge ticketprijzen Amsterdam–Paramaribo centraal tijdens overleg ambassade en KLM

DSB waarschuwt klanten voor valse links en verzoeken om bankgegevens

Wel gaf hij aan dat onderzocht moet worden wat er misging bij de logistiek rondom de ontruiming van het kantoor van staatsadviseur Paul Somohardjo, die destijds op Binnenlandse Zaken was gevestigd.

De PL, die momenteel alleen de minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) in de regering heeft, had eerder gewaarschuwd voor “consequenties” als de president geen keuze zou maken uit hun kandidatenlijst.

De coalitiepartners zullen in de komende dagen opnieuw met elkaar om tafel gaan om te praten over de invulling van de alternatieve post voor de PL. Het is onduidelijk of dit zal bijdragen aan een structurele oplossing voor de spanningen binnen de coalitie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ticketprijzen, reisagentenfee en operationele kosten besproken met KLM
Nederland

Hoge ticketprijzen Amsterdam–Paramaribo centraal tijdens overleg ambassade en KLM

Scammers doen zich voor als De Surinaamsche Bank.
Suriname

DSB waarschuwt klanten voor valse links en verzoeken om bankgegevens

Camerabeelden leiden tot aanhouding twee verdachten na woninginbraak
Suriname

Twee verdachten aangehouden na woninginbraak in Boma Polder

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

‘Leave no one behind’ als uitgangspunt.
Suriname

Minister Gopal wil kinderen met beperking structureel betrekken bij vakantiewerkgelegenheidsproject

Drie locaties aan Wayamboweg hersteld na ingestorte duikers.
Suriname

Gevaarlijke wegverzakkingen Wayamboweg aangepakt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws