• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Brug tussen Suriname en Guyana wacht op financiering van China en zal ‘100 jaar meegaan’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 July 2024 02:05
in Suriname, Technologie
Brug over Corantijnrivier tussen Guyana en Suriname

De Corentyne Rivier Brug, een belangrijk project om de connectiviteit tussen Guyana en Suriname te verbeteren, wacht momenteel op financiële goedkeuring van de Volksrepubliek China.

Dit heeft de Guyanese minister van Openbare Werken, Bishop Juan Edghill, onlangs bekendgemaakt tijdens een vergadering met de Upper Corentyne Kamer van Koophandel.

“We hebben het volledige aanbestedingsproces doorlopen, we hebben een voorkeursaannemer na een evaluatieproces, en beide regeringen hebben ingestemd om onze partner, de Volksrepubliek China, te benaderen voor de financiering van het project,” zei minister Edghill.

Minister Edghill onthulde dat de president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, onlangs China heeft bezocht met een brief ondertekend door hemzelf en president Dr. Mohamed Irfaan Ali om de financieringsovereenkomst te bekrachtigen.

Zodra de financiële overeenkomst is afgerond, zal de bouw van de brug beginnen. De brug zal een levensduur van 100 jaar hebben en een bouwperiode van drie jaar.

Het project omvat ook de infrastructurele ontwikkeling van Long Island om de connectiviteit te verbeteren en nieuwe landbouwgrond te openen in het El Dorado gebied.

Dit zal ‘honderden banen’ creëren voor boeren en de landbouwproductie stimuleren, wat bijdraagt aan de voedselzekerheidsagenda van Guyana voor 2025.

Plannen omvatten ook de bouw van hotels, watersportfaciliteiten en een boerenmarkt.

ShareTweetSend

Meer berichten

voorverpakte voeding
Gezondheid

Streng verbod op verkoop voorverpakte voedingswaren

santokhi chan djawalapersad
Suriname

Suriname neemt afscheid van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Marijke Indra Djwalapersad

[Aggregator] Downloaded image for imported item #412979
Suriname

Minister Noersalim voert spoedoverleg met padieboeren over prijs

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws