• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Broodnodige” bakkerij voor schoolkinderen in Coronie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 oktober 2024 09:08
in Suriname
bakkerij coronie

President Chandrikapersad Santokhi heeft de ‘COSU bakkerij – Brood Nodig’ officieel geopend in het district Coronie.

Deze bakkerij, een initiatief van Stichting Kies voor Ontwikkeling (KVO), is opgezet om te voorzien in de broodbehoefte van de lokale bevolking, vooral voor schoolgaande kinderen die vaak zonder ontbijt naar school moeten. Het plakkaat werd door de president onthuld op 11 oktober tijdens een werkbezoek in het district.

De oprichter van KVO, Romano Meriba, sprak zijn bezorgdheid uit over de late levering van brood vanuit Fernandes bakkerij in de stad, waardoor kinderen op maandagochtend vaak zonder broodje naar school gingen.

Met de oprichting van deze bakkerij hoopt hij dat de inwoners van Coronie de nieuwe voorziening zullen koesteren en dat het project een blijvend succes wordt.

Tijdens de opening benadrukte president Santokhi het belang van deze bakkerij voor de gemeenschap: “Brood is broodnodig,” zei hij.

Hij heeft tevens toegezegd het verzoek van KVO om de bakkerij op te nemen in het schoolbrodenproject van het instituut van de First Lady bij het instituut neer te leggen.

Ruben Forster, coördinator van het directoraat Toerisme van het ministerie van Toerisme, Communicatie en Transport, vertelde over de bijdrage van het directoraat aan de opleiding van lokale bakkers in samenwerking met het Suriname Hospitality and Tourism Training Centre, SHTTC en de districtscommissaris van Coronie.

“We hebben de noodkreet gehoord. Nu zijn er gecertificeerde bakkers en een bakkerij in Coronie. Hopelijk kunnen we in de toekomst nog meer bakkerijen opzetten,” aldus Forster.

Mis dit niet:

Sonny Khoeblal: ‘SLM heeft dringend een professionele turnaround nodig’

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

Ter gelegenheid van de opening heeft de stichting 2000 broden gebakken en gratis verdeeld onder de inwoners van Coronie.

Santokhi concludeerde zijn toespraak met een oproep aan de gemeenschap om samen te werken aan de ontwikkeling van Coronie: “Coronie heeft veel talent en potentie. Met de juiste begeleiding kan het ver komen.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

surinam airways slm airbus a340 schiphol
Suriname

Sonny Khoeblal: ‘SLM heeft dringend een professionele turnaround nodig’

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Lifestyle

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

Suriname moet investeren in preventie om corruptie structureel terug te dringen.
Suriname

Anti-Corruptie Commissie: er wordt nog onvoldoende aandacht besteed aan het voorkomen van corruptie

Local content specialist Anne Rita Wijdh.
Suriname

Surinaamse bedrijven en werknemers moeten zich nu voorbereiden op kansen in offshore oliesector

President Simons
Suriname

President zet tijdelijke stop op nieuwe mijnbouwconcessies

suriname paramaribo noord
Suriname

Gallant waarschuwt voor hoge begroeiing langs Surinaamse wegen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws