• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bronto Somohardjo: Werd ik uit de weg geruimd om de verkiezingen te manipuleren?

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 maart 2025 12:00
in Suriname
somohardjo bronto

Voormalig minister van Binnenlandse Zaken (Biza), Bronto Somohardjo, stelt een pijnlijke, maar essentiële vraag: “Werd ik uit de weg geruimd om de verkiezingsorganisatie uit handen te nemen?”

De recente chaos rond de indiening van kandidatenlijsten, onthuld door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en het Anti-Fraude Platform (AFP), doet vermoeden dat er meer aan de hand is dan alleen onzorgvuldigheid en onkunde.

Met een ongekende reeks fouten en misstanden – waaronder dubbele voordrachten, ontbrekende documenten en zelfs mogelijke vervalsingen – lijkt het verkiezingsproces onder druk te staan.

Wat ooit werd geroemd als een goed georganiseerd verkiezingssysteem, dreigt nu te verzanden in een schimmenspel van belangen en manipulatie, meent Somohardjo.

De ex-minister, die tijdens zijn ambtstermijn een strikte regie voerde over de verkiezingsorganisatie, ziet een patroon in de ontwikkelingen.

“Toen ik verantwoordelijk was, werkte ik aan een transparant en goed gecoördineerd proces. Net op het moment dat alles op scherp stond, werd ik aan de kant geschoven. Waarom? Omdat mijn aanpak niet strookte met een ander plan?”

De vraag is dan ook: Wilde men bewust af van een strakke controle en transparantie?

Volgens Somohardjo is de huidige chaos geen toeval, maar het resultaat van onervarenheid, politieke inmenging en het negeren van waarschuwingen.

Mis dit niet:

LVV onderzoekt cassaveziekte in Pikin Saron en Bigi Poika

Bestuurder (78) valt vermoedelijk in slaap achter het stuur en veroorzaakt frontale botsing

“Een verkiezingsproces leunt op precisie, discipline en duidelijke instructies. Wanneer je die elementen vervangt door willekeur en politieke belangen, krijg je een situatie zoals we die nu zien: verwarring, misverstanden en wantrouwen in het systeem.”

Als hier niet kordaat wordt ingegrepen, is de kans groot dat de uitslag van de verkiezingen ter discussie zal staan, benadrukt Somohardjo. Dit kan volgens hem leiden tot een vertrouwenscrisis en zelfs juridische geschillen over de rechtmatigheid van de verkiezingsresultaten.

“Als we niet oppassen, belanden we in een situatie waarin de verkiezingsuitslag niet bindend wordt verklaard. Dit zou een ramp zijn voor onze democratie.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Medewerkers van LVV inspecteren cassavepercelen in Pikin Saron en Bigi Poika tijdens een onderzoek naar Witches’ Broom Disease. Foto: CDS
Suriname

LVV onderzoekt cassaveziekte in Pikin Saron en Bigi Poika

Vermoeidheid vermoedelijke oorzaak van ernstig verkeersongeval
Suriname

Bestuurder (78) valt vermoedelijk in slaap achter het stuur en veroorzaakt frontale botsing

Politie onderzoekt rol van twee mannen bij diefstal met geweld
Suriname

QRT houdt twee verdachten aan na vermoedelijke diefstal met geweld

Regering blokkeert salarissen van 1.448 afwezige ambtenaren
Suriname

Overheid pakt ‘spookambtenaren’ aan met salarisblokkades

Regering ziet diplomatie als sleutel tot economische groei
Suriname

Minister Bouva: Internationale missies openen deuren voor nieuwe investeringen

Local Content en Transfer Pricing Wetgeving voor maximale opbrengsten en brede ontwikkeling.
Suriname

DNL presenteert wetten voor duurzame groei

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws